redhead

První samostatná cesta letadlem

Tohle asi není tak dočista otázka, takže se omlouvám, pokud by to někomu vadilo ;) Každopádně mám v plánu se ptát. Za měsíc a pár dní by mě měl čekat první samostatný let. K mé smůle i s přestupem. Odlet z Prahy, přestup ve Vídni, Frankfurtu (který mě fakt děsí, když pomyslím na velikost toho letiště)a pak rovnou na Maltu, můj cíl :) Už jsem párkrát letadlem letěla, ale jelikož je letiště moje nejoblíbenější místo, tak jsem spíš okouněla kolem a nepřiučovala jsem se. Věděla bych asi jen velmi zhruba, co mám v Praze dělat. Hlavně jsem ale ještě nikdy nepřestupovala, takže mohl by mi, prosím, někdo pomoct? :) Děkuji předem

Nejlepší odpověď
zjentek

dělej to co ostatní z toho samého letu, sleduj je a kopíruj je. Já bych ti velice rád pomohl, jak se chovat, ale ta pomoc by tady byla fakt obšírná, protože vůbec nepíšeš, co chceš konkrétně vědět ,)

Další odpovědi

Na Maltu s tolika přestupy? :) Tam snad jsou i přímé spoje z Prahy. V případě, že máte koupenou celou cestu najednou (jako odlet Praha/cíl Malta), při přestupu nemusíte vycházet zase ven k odbavovacím přepážkám. Sledujte šipky s označením „Transfer“, nebo „Connecting flights“, podle kterých najdete infotabuli s odlety, kde zjistíte terminál a bránu a pak se dostanete na potřebnou část letiště, aniž byste musela znovu přes check-in. Zavazadla Vám přeloží. Pokud máte letenky každou zvlášť, vždycky z jednoho letiště na druhé, zabere to víc času. Musíte si vždycky vyzvednout zavazadlo, dojít do odbavovací haly, odbavit se a pak zase zpět k patřičné odletové bráně.