Tizh19

Co mám dělat, pokud jsem si omylem na ruku vylila trošku Tollensova činidla ??

  • 2 prsty na ruce zhnědly, ale pořád cítím ten amoniak, když si přičichnu k ruce. Co se mi může stát? Jak se bránit?

Odpovědi
huxa

Doufám, že prst nezhnědl, pouze kůže. Mělo by to do dvou dnů-týdne zmizet, jinak bych zašel na kožní.
Jestliže jsi si to poumývala, není už co moc řešit.

Emefej

Dusičnan stříbrný tvoří na kůži skvrny. Předpokládám, že jsi si zasažené místo důkladně omyla pod tekoucí vodou. nic by se ti tedy stát nemělo.