Packal

První návštěva kadeřnice…

Brzo půjdu poprvé ke kadeřnici, protože si chci nechat udělat patku podle obrázku, ale mám trému. Je mi 11 let a jsem docela zamlklá. Co když si se mnou bude chtít povídat, nebo mi řekne, že tenhle účes mi nebude slušet a… Mám obavy ještě z mnoha věcí, a kdybych je všechny napsala, tak mi upadnou prsty. Takže, nevíte, jak to bude probíhat? Navíc tam bude máma, a já se budu chovat úplně trapně a budu se před mámou stydět…
Doplňuji:
Většinou se stříhánám sama nebo máma, ale tuto složitější patku neumí ani máma, natož já… Proto zkusíme kadeřnictví.

Odpovědi
Agneta

Tento problém mají ženy často : „co když si se mnou bude chtít povídat“, a tak si ondulují vlasy raději doma samy. Můžeš jim tam tím klidně vyhrozit, a to tak, že se jich jen zeptáš, kde se na to dá koupit trojdílné zrcadlo, že se ti ty upovídané kadeřnice a ta divná atmosféra nelíbí. Ono české kadeřnictví ještě často není na západní úrovni, neboť lidé, pracující ve službách si myslí, že zákazníci je budou prosit jako u komančů : „smím se u vás nechat ostříhat?“
++++++
Když se ti tam nebude líbit, tak se jich co nejvíc ptej, jak si stříhat sama, co na to potřebuješ, a ono je to snad trkne :D

hanny 2

Nesouhlasím s Agnetou.Pracuji také v podobných službách a když si někdo nechce povídat,tak to poznám a respektuji,dokonce to uvítám,za celý den jsem upovídaná dost,protože většina zákaznic si prostě povídat chce! Ženy,které si doma samy „ondulují“ vlasy,nechtějí zkrátka za kadeřnici utrácet.
Divná atmosféra tam určitě není,naopak je uvolněná a přátelská,tedy většinou!
Hlavně si řekni co chceš a uvidíš,že tréma z tebe brzo spadne a budeš se cítit dobře.

BeruškaSedm.

Ahoj,neměj z ničeho trému :) Já třeba ke kadeřnici chodím ráda, a před mámou se nemusíš stydět :),ale pokud ti to opravdu vadí,tak pokud tam je čekárna,tak at tam počká. Jinak s tím povídáním tě chápu,se mnou si kadeřnice vždycky povídá,ale jen chvilku a to otázkami ‚Jak bylo ve škole‘ ‚Do jaké chodíš třídy‘ atd.,ale to záleží i na kadeřnici a i na čase.

DaniSimk

No ono je to povídání takový poznávací znak kadeřnic všeobecně:-D Takže se neboj. Každý kdo do nějakého studia chodí, to zažil:-D Vůbec se neboj a ber to pozitivně ono koukat na sebe beze slova hodinu do zrcadla…to je snad ještě trapnější než si povídat:-D

Agneta

Ale i v kadeřnictví tu složitější patku nemusí umět a může to špatně dopadnout, stalo se mi to už nesčíslněkrát, a byla jsem strašně naštvaná…Když se to povede, tak je pochval, ale jestli to zpackají, tak jim aspoň vynadej.
+++++
Prostě ty jsi tam středem světa a né ta kadeřnice, tak jí komandýruj ostošest -
jde o TVOJE vlasy :D
+++++
A tam já žadný pardón neakceptuji :DDD