ShadyPony

První návštěva alergologie nebo kožního, potřebuji doporučení?

Mám na pažích takově malé bílé skvrnky, nedávno vytvořené a vypadá to jako ztracený pigment, nesvědí. Proto bych s tím chtěla zajít na kožní nebo alergologii. Potřebuji ale doporučení od obvodního lékaře? Může se stát, že by mě mohl Kožní poslat na alergologii nebo naopak? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

Ke kožní nepotřebuješ doporučení a odtud tě můžou poslat jinde (alergologie), ale přímo asi ne, jen přes OL, který musí vypsat doporučení.

gecco

Bílé skvrnky?
Zajdi si na kožní – lépe s doporučením od obvoďáka a moc s tím neotálej – podle popisu může jít o vitiligo, kterého se lze, někdy, při včasné léčbě, i zbavit…
😉

bolak

Zavolej si na alergologii a zeptej, někteří berou, někteří ne.

Když si zadáš tady > http://www.zna­mylekar.cz/ do jedný kolonky „alergologie“ a do druhý kolonky město, tak ti vyjedou všechny seřazený dle hodnocení a u můžeš obvolávat.

mosoj

Určitě patříš na kožní. Když se objednáš vezmou tě i bez doporučení. Nicméně první by to měl vidět praktický lékař. I když já mám praktika k ničemu, nosím mu jenom zprávy od odborných lékařů.