aramah

Prvňáci další novum?

Nový typ písma s názvem COMENIA. Teď jsem to četla myslíte že je to dobré? Podle mne ano, ale nemám malé děti.I když nejstarší vnuk jde do první třídy.

Nejlepší odpověď
annas

Aramah, já už jsem tuto otázku položila. Přečtěte si různé názory.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-novem-pismu-ktere-se-zaci-budou-ucit-ve-skolach

Další odpovědi
ReHu

Myslím, si, že to je spíše návrat po mnoha letech. A podívejte se na písmo v jiných zemích. Co se týče čitelnosti, to je beze sporu. Po tom, co se děti naučili psát psacím písmem, po čase je stejně často opouštějí a píší skoro tiskacím.

ami

Myslím si, že základem všeho je klasika. Potom at´ si každý píše tak, jak mu to vyhovuje. Děti se naučí pečlivosti. A rodiče si aspon´ musí najít chvilku času a mají za co chválit. V hudební škole taky začínáte Ovčáci čtveráci a ne tím, co slyšíte denně kolem sebe.Už tak stačí, že děti v dnešní době málo čtou. Někdy je dobré použít zdravý selský rozum.

Džanička

Já s tím rozhodně nesoulasím.Syn mi půjde v září do školky,a až půjde do školy,tak budu ten rodič,který bude proti tomu písmu.Mě by akorát zajímalo,jak to budou dělat.Dva roky se to děti budou učit,pak to neschválí,a to jako půjdou znova do první třídy aby se naučily psát psací písmo?A nebo se budou učit psát až ve třetí třídě?Nebo jak to jako hodlají dělat.O tom se už nikdo nikde nezmiňuje.