teea

Průvodčí, na jakou střední školu?

Na jakou střední školu jít, když chce někdo dělat průvodčí ve vlaku? apod. :) díky :))

Odpovědi
marci1

Střední odbornou školu, obor „železničář“ 3 roky studia.

Zdroj: http://www.in­foabsolvent.cz/Po­volani/Karta/2852

klob1

Nevím kde,ale byla to Železniční průmyslovka Letohrad,mají tam více oborů jako stavitelství..pokud už ji také nezrušili jako ostatní..
nebo jednodušeji kurz na průvodčí..to nemusíš ani mít tu školu pak..a chodit na to tak dlouho..

eso123

Jelikož tam hodlám jít příští rok také, je to jednoduché.
Střední škola dopravní a obor- provoz a ekonomika dopravy v tomto oboru můžeš dělat: Průvodčí osobních vlaků, nákladní a osobní pokladní a další věci na dráze.

Jak jsem slyšel v tomto oboru je důležité zabodovat u pohovoru a pokud chceš i peníze na studium doporučuji se posléze přihlásit i do stipendijáku ČéDés kde dostaneš měsíčně nějaké peníze a mimojiné i režijku pokud od školy dojíždíš vlakem a máš u ČD po dostudování ihned jasnou práci, za tyto benefity však potom musíš minimálně 5 let pracovat u ČD a v době studia musíš mít dobré studijní výsledky, je to zkrátka něco za něco…

Emefej

Co třeba dopravní průmyslovka?