Niikii

Průšvihy nebo trapasy ve škole

Dobrý den,dnes jsem zažila asi nejhorší den (zatím) ve škole v mém doposavadním životě.Myslím,že se nemusím zminovat o tom,ze mi nevysly tri pisemky a dostala jsem petku z diktátu,z kterého mám obvykle poměrně dobré známky.nejhorší na dnešním dni bylo,že při včerejší čtvrletní práci z matematiky,mi napsala výsledky 3 cvičení,protože jsem nebyla schopna je vypočítat.naše matematikářka to neviděla(alespon jsem si to mysella)ale dnes po hodině si mě zavolala k sobe a rekla mi,ze to tuší,že jsme podváděly a že je jasné,že jsem tam měla škrtance atd,že to prostě ví,tak jsem jí to přiznala a ona samozřejmě řekla,že jsem ji zkalamla atd :( je mi to hrozně líto,ale nedá se nic delat…Měli jste taky takové ,,příhody´´ ve škole?ptám se,aby mě to dyžtak trochu uklidnilo,protože se cítím opravdu dost mizerně..a jak byste se zachovali v mé situaci?

Nejlepší odpověď
iceT

Mívala jsem celkem dobré známky až na matiku,ta mi nikdy nešla.Takže průšvihy ohledně napovídání jsem neměla,sama jsem hojně napovídala spolužačce vedle mě v lavici,když jsme psali diktát.
Na učňáku jsem zase spolužačce posílala taháky,a i když to učitelka neviděla,tak ta spolužačka vždycky hned strašně zčervenala,takže vyučující poznala,že podvádí.Ale tragédii z toho nedělala,akorát spolužace doporučila odnaučit se červenat.
Mým největším průšvihem bylo,když jsem na cestě do školní jídelny spěchala,jelikož jsme měli ještě odpolední vyučování a já jsem ještě v té volné hodině byla na zkoušce z nějakého představení u výročí založení školy,tak jsem cestou jak jsem utíkala na oběd srazila učitelku z vedlejší školy.Tehdy jsem myslela,že to byla nějaká holka ze školy,tak jsem ani neohlížela a běžela dál.Ovšem na odpoledním vyučování si mě rozhlasem vyvolal ředitel,dostala jsem kázání a šla jsem se do té školy omluvit.Když si na celou tu situaci vzpomenu,je mi stydno ještě dnes.
Shodou okolností mě tatáž učitelka učila v pozdějších letech na učilišti,ale už si na mě nepamatovala.

Další odpovědi
Terryle

Ahoja, blbost někdy udělá každej – netrap se tím. Ber to jako poučení pro příště a už to hlavně nedělej. Mám zkušenost, že většina učitelů promine jedno uklouznutí /opisování, přidrzlé chování atd/, ale pokud to opakuješ, už si Tě pamatujou jako problémovou a můžeš to pocítit. A mimochodem, kolik je té učitelce let? Většinou bývají chápavější a snáz odpouští učitelky starší, zkušené, kterí ví, jací prostě studenti jsou… kdežto mladé holky bývají akční a mají iluze, že zachrání celý školství a vychovají ze všech studentů poctivý lidi…
Mě v prváku na gymplu nachytala dějepisářka – mladá aktivní holka těsně po vysoké, chtěla na nás být přísná, aby nás udržela na uzdě. Neznala nás a načapala mě asi na čtvrté hodině. Blbě jsem se koukla do sešitu vlastně kvůli zbytečnosti, viděla mě, pětka. Pak jsem hodně cítila, že mě nemá ráda, i když jsem se jí omluvila a řekla něco v tom smyslu, že to holt byla blbost, že to příště neudělám a že hloupost může udělat každý. Při rodičáku s ní promluvili naši a jakštakš jí vysvětlili, že pětku si zasloužím, ale že by kvůli pokusu o jedno opsání nemusela žáka úplně zavrhnout. Pak se to zlepšilo, dala mi druhou šanci, já si dávala bacha a byl klid. Na konci roku ale stejně odešla.
A z pětky z diktátu si nic nedělej – každýmu se nějakej nevyvede. A pokud máš jinak v češtině dobré známky, tak Ti snad učitelka kvůli jedné pětce známku nesníží.

IceT: :o}}} Já na základce „sejmula“ dokonce učitelky dvě. Těžko říct, kdo byl víc v šoku, jestli já nebo ony… každopádně ani jedna mi problémy nedělala, asi to bylo tím, že mě znaly už dlouho a věděly, že to rozhodně nebylo schválně. Ale ten šokovanej pohled a „no Terezo!“ si pamatuju dodneš…