Pavel1212

Průmysl v ČR

Jaký druh nebo co patří do významného průmyslu v Česku? Myslím tím jaký závod nebo prostě jaká firma a v jakém odvětví (druhu) toho průmyslu patří mezi nejvýznamnější­. Díky

Nejlepší odpověď
quentos

pivovarnictví – Plzeňský prazdroj atd. atd.
zbrojní průmysl – Česká zbrojovka Uherský Brod
lihovary – Stock Plzeň; lihovar Jindřichův Hradec
strojírenství – Škoda Plzeň a Mladá Boleslav
sklářství – Moser Karlovy Vary
porcelán – Thun Karlovy Vary

potravinářství – vývoz granulovaného chmele ze Žatecka

… to je jen zlomek těch opravdu nejvýznamnějších, ostatní si vzpomenou jistě na další

Další odpovědi
oskar

Ja si myslim,že za nějaky čas tady,už nebude nic,diky našim slavnym politikum.

Jana5678

Dobrý den, v České republice patří mezi nejvýznamnější průmyslová odvětví automobilový průmysl, strojírenství a elektronika. Například Škoda Auto je jedním z hlavních představitelů automobilového průmyslu. V oblasti strojírenství máme firmy jako je Tatra Trucks nebo Zetor Tractors. Já mám malou firmu a nedávno jsem pro ni koupila nové zobrazovače s LCD displeji, které nám pomáhají sledovat teplotu ve skladě.