Gideon99

Průměrný základový pás bytového domu ?

Odpovědi
mosoj

A co podloží, zdicí materiál a výška domu. Do hloubky je to jasné, minimálně nezámrzná.

BANAN93

bytový dům ?? je asi myšleno jako více podlažní dům a tam to všechno bude muset stanovit statik… já pomáhal loni bratrovi stavět barák a tam sme základy vylili asi do 1,3 metru a pak asi 2 nebo 3 řady ztraceného bednění na desku

Bytový dům je stavba s více byty, přičemž nejvyšší počet bytů není stanoven. Z toho vyplývá, že takový dům může mít jedno, nebo třeba patnáct podlaží, může být postaven různou technologií. Nějaké „průměrné“ zatížení, které bytový dům na základovou spáru vyvolává, se tedy asi určit nedá. Stejně tak záleží na základových podmínkách; zda stavba stojí na skalním podloží, jílu, píscích… Každý případ se musí individuálně posoudit a proto nemá smysl se bavit o nějakém „průměrném“ základu.