Průměrná hrubá mzda

České domácnosti budou muset letos hospodařit velmi obezřetně, aby se nedostaly do finančních potíží. Na průměrnou hrubou měsíční mzdu, která loni činila 23 598 korun, v Česku nedosáhnou už dvě třetiny zaměstnanců.
Citace z článku na Novinky.cz…zajímalo by mě,kde se tato částka vzala,většina lidí co znám rozhodně takový příjem nemá. Asi se pohybuji mezi lidmi,kteří spadají do kategorie dvou třetin. Máte někdo ve svém okolí někoho,kdo s přehledem vydělává zmíněnou částku??? Nebo dokonce vy sami???
Doplňuji:
Jde o to,že většina podnikatelů tuto částku možná s přehledem vidělává,ale kdo z nich ji skutečně přizná v daňovém přiznání.

Nejlepší odpověď
anonym

Je u nás docela dost milionářů,pár miliardářů,spousta VIPáků,ředitelů čehokoliv. Ti zřejmě zvedají průměr platů.Ten výpočet prům.platu je reálný asi tak,jako když někdo tvrdí,že zlikviduje korupci.
23 598 – tolik brát,tak se zešílím.Radostí.

Další odpovědi
dudu

Angličané rozlišují tři druhy lži, a sice"
lež, secsakramenská lež a nejhorší lež je statistika.

Soused měl v neděli k obědu krocana, my neměli nic, podle statistiky jsme měli každý půl krocana.

Postel je dle statistiky nejnebezpečnější věc na světe, protože zde umírá nejvíce lidí!
Co k tomu dodat.

annas

Statistika je přesný součet nepřesných čísel. Bubca má pravdu, průměr zvedá „horních deset tisíc“ – či je jich víc, nebo míň?

panenka

Kolem sebe mám známích kteří tuto částku vydělávájí a i více ale jsou to podnikatelé, a mám i známích kteří to v žádném případě nemají a mají jen 13000 záleží na tom co ten člověk dělá a kde pracuje ale co mám známích a jsou zaměstnanci u nás na Moravě tak nikdy tuto částku 23598 kč nedostali.Nevím kde na to došli možná v Praze tam by se to vydělat dalo ale kdo by dojížděl tak daleko za prací.

NickD

Osobně jsem tohoto platu před pár lety dosahoval a někdy i překročil.To se žilo opravdu slušně.Bohužel dnes je to jiné.Spousta zaměstnavatelů šetří na daních a vyplácí minimální mzdy,aby nemuseli odvádět vysoké daně.Zbytek raději vyplatí hotově ,bokem a na ruku.
Když vyděláte 100000,– z kterých zaměstnavatel odvede daně,tak vám ve vísledku zůstane cca 32000,– čistého k výplatě.Ruku na srdce,kdo vydělá zaměstnavateli tolik,aby zbylo i na měj?
Jak tady zaznělo: statistyka je průměr a o ten se dělíme se všemi.

ReHu

Jak píše Bubca. Jsou tací, kteří průměr zvyšují.

I zde platí Paretovo pravidlo.

anonym

Ja mam okolo same ty chudsi,potykaji se jak dovedou-mezi ne patrim i ja.Myslim si,ze umim hospodarit-ale presto s fousem.Je to bida a hlavne prijde-li neco neocekavaneho.

atriplex

Jsem zaměstnanec a všichni máme víc než je průměrná mzda. Zaměstnává nás stát.