misa-radilka

Průměrná délka lidského života

Nemohu najít ani zde, ani ve vyhledávačích… Asi jsem po tom týdnu přepracovaná nebo netuším co se stalo.
Ráda bych zjistila co nejaktuálnější informaci o průměrné délce lidského života ve světě. Na celé planetě. Jedno číslo – prostě aktuální průměr pro celý svět. Našla jsem třeba jen určité státy.
Nebo alespoň netušíte, kolik to může být?
Děkuji moc 🙂
Doplňuji:
arygnoc-použila jsem stejný vyhledávač i stejné heslo do něj, ale ve výsledcích prostě nebylo to,co hledám, přesto děkuji za snahu…
baghira-odkaz mi sice nefunguje,ale ten výpis byl přesně to co jsem chtěla najít. Stručné, jasné informace-díky moc
beer-chudáci svazijci a angolané :-/

Nejlepší odpověď
beer

Tady máš snad všechny a přesné číslo za celou planetu asi nepůjde stanovit, poněvadž mnohdy jde jen o odhad..:

Zdroj: http://www.svet­dnes.cz/zebri­cek/prumerna-delka-zivota.html

Další odpovědi
baghira

CIA World Factbook:

Life expectancy at birth:

total population: 67.07 years
male: 65.21 years
female: 69.05 years (2011 est.)

Zdroj: https://www.ci­a.gov/library/pu­blications/the-world-factbook/geos/xx­.html

arygnoc

zkuste http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Pr%C5%AF­m%C4%9Brn%C3%A1+d%C3%A9l­ka+lidsk%C3%A9ho+%­C5%BEivota&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Zdroj: www.google.com/se­arch?q=Pr%C5%AF­m%C4%9Brn%C3%A1+d%C3%A9l­ka+lidsk%C3%A9ho+%­C5%BEivota&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

led

Naši odborníci tvrdia, že pri posunutí odchodu do dôchodku, vychádzajú z prepočtu priemerného veku. 15 rokov čerpania penzie.
PS.
buďme radi, že nám to tak presne vypočítali a predlžujú nám život, stálym posúvaním penzie :)