Duvemblejt

Průmer na střední školu

Chci se zeptat , do jakého průměru se musím vlézt abych mohl jít na Informační technologie? Můj průměr všech známek je 2,5.Co vy na to? Škola: http://www.vsps-su.cz/obory-sps/informacni-technologie

Nejlepší odpověď
chudst

Napiste primo svuj dotaz na skolu. Mozna jsem se jen spatne dival, ale nejake specifikace k tomu jsem nenasel. Je mozne, ze dana skola se na to nediva a nabira jen a pouze na zaklade prijmacich zkousek – a na prumer se diva az podle toho, kolik lidi o to ma zajem (tak bere jen ty nejlepsi).

Doplnena: hledal jsem spatne.
„Chtěl bych se zeptat, jaký by měl být průměr, abych měl nějakou větší šanci dostat se na obor IT?“ ( http://www.vsps-su.cz/otazky-a-odpovedi )

Dle kritérií vyhlášených ředitelem školy mohou být na obor Informační technologie přijati žáci s průměrem známek do 2,3. Jestli budou na tento obor přijati i žáci s tímto průměrem doopravdy nejsem schopna říct ani odhadnout, protože všechno záleží jednak na počtu přihlášek, jednak na tom, kolik žáků k nám chce doopravdy nastoupit a dá zápisový lístek. V každém případě, pokud splňuješ podmínku průměru, si přihlášku podej.

Další odpovědi
WeeBear

Jak psal chudst, je to individuální.

U nás v Kocourkově na průmyslové škole berou mám dojem do průměru 1,5. IT pak máme ještě na Obchodní akademii a tam průměr není udán – naberou tolik, kolik zvládnou, obvykle ani ne plnou třídu.

K tomu, od letoška se dělají přijímací zkoušky, tudíž bych řekla, že ani tak nebude záležet na průměru, jako spíš na vašem umístění v testech. Každopádně, hodně štěstí! 🙂