b3hcz

Průhledné kukly něčeho v bazénu, co s tím?

Dobry den,

pred asi mesicem jsem zakoupil na zahradu nadzemni bazen. Bazen stoji asi 3 tydny a stejsnou dobu je v nem i voda, ketra se denne filtruje 14 hodin denne. Na zacatku byla voda osetrena pripravkem Shock Chlor, ketry podle navodu davkuji kazdych zhruba 8 dni. V bazenu mam tez v hribu chlorove tablety. Asi pred tydnem kdyz jsem se koupal, jsem na stene bazenu narazil na „kukly“ nejakeho hmizu. Tyto kukly jsou slizke, pruhledne s cernymi fleky delka okolo 1 cm. Nasel jsem jich v bazenu vice, vzdy u steny prichycene jako na vlasku, nevite nekdo co to muze byt? Popripade jak se toho zbavit? Budu vdecny za kazdou radu.
Doplňuji:
Fotka jak to vypada:
http://2i.cz/2i/i/4c6­01035/2f7 f1cf44f06f4ab­9111927091b9d2fe/ 67671c36e5.f.jpg

Nejlepší odpověď
Džanička

Jsou to pozůstatky komárů.Jsou k vidění hlavně v sudech s dešťovou vodou.Nejdřív na hladině plavou vajíčka,ty jsou slepená k sobě.Je jich cca 200 ks,potom se z nich vylíhnou pulci,a nakonec se zakuklí.I ty kukly plavou a nadechují se na hladině,až se vylíhnou,a odletí.Zbytek kukly zůstane takto přilepený u hladiny na stěně bazénu.Podle mě to stačí očistit,a použít nějaký přípravek proti komárům..

Další odpovědi
straširybka

fotka nejde otevřít, ale my v bazenu máme taky kukly. máme tam tabletu a stejně. jsou průsvitné a je jich více pohromadě. vezmu sítko a vyhodím to ven, tolik jich tam zase neni 🙂

masterboy

Mam stejny problem a nevim si s tim rady :(
Fotka:
http://cid-fb8f984e0db9c­596.photos.li­ve.com/self.as­px/Share/SAM%5E_00­62.JPG

Poradte, co s tim?

Zdroj: cid-fb8f984e0db9c­596.photos.li­ve.com/self.as­px/Share/SAM%5E_00­62.JPG