ptáč

Prožívají velcí lidé víc bolesti, než trpaslíci?

Když předpokládám, že bude rozdíl v počtu receptorů bolesti (nocireceptory)

Odpovědi
anonym

Tak určitě, trpaslík si ani nevšimne když mu nechtěně strčíš hlavu do cirklulárky.

Kelt

Ani bych neřekl, Obr je třeba dvakrát vyšší než trpaslík na výšku, pak by měl být objemově i hmotnostně 8 x větší a těžší, Představ si to jako dvě krychle, jedna má stranu 1 m, druhá má stranu 2 m, Plocha té větší je 4 x větší než ta menší.
Biologicky jsou oba stejní, stejný počet svalů, nervů atd. Když má trpaslík na ploše 1 cm 2 třeba 10 nervových bodů, má obr stejný počet bodů na 4 x větší ploše, tedy na ploše 4 cm3. Pokud tedy píchnu trpaslíka i obra do stejného místa, měl by obr cítit 4 x menší bolest než trpaslík.