Jakub.Ruby

Rád bych si otevřel bufet ve škole. Jak na to?

Dobrý den, rád bych si otevřel bufet ve škole, 600 studentů + cca 50 kantorů, je každý den dobrá klientela, si myslím. V celém gymnáziu je pouze jeden automat na sušenky a 2 automaty na kávu, takže potenciál veliký. Vlastní jídelnu škola nemá, nicméně studenti docházi asi do 100 metrů vzdálené jídelny vedlejší školy, ale to je spíše za trest. dle mého odhadu tam chodí tak 50–65% studentů. Nicméně na obědy bych se zaměřit nechtěl, spíše na měnší a střední svačiny. Jak na to? Jak vůbec takové místo ve škole získat (obecně vzato)? Je potřeba počkat, až škola vypíše výběrové řízení, nebo prostě napsat řediteli o mém konkrétním zájmu?a co když má daný provozovatel smlouvu na pronájem prostor na dobu neurčitou?..Mám prostě přijít a začít o to místo „bojovat“? Další věcí je úředničení, mojí představou je prodej z 90% baleného zboží(systém nákup/prodej), ale pokud bych chtěl například udělat párek v rohlíku, sekanou v housce, bagetu se šunkou, natočit limču,…už se to bere jako hostinská živnost? I na jeden hloupý párek v rohlíku musí být šlověk vyučen nebo mít 6 let praxi? Hodně jsem googlil, něco jsem našel, něco ne, většinou články nebo takto dotazy z fór, ale většinou kolem roku 2008–2010. Další možností, kterou jsem se dočetl, je na toto mít jakousi osobu zastoupenou, to znamená která má to hostinské vzdělání, předpokládám třeab ze zemědělské školy. Jak toto funguje? Domluvím se například s kamarádem: „jo hele já bych si tady otevřel bufet, ale potřebuju abych tě měl v papírech, za nějakou úplatu měsíčně“?. Trošku nadsázka ale dovedu si to někde představit, je mi jasné že daná osoba bude mít určitý kus zodpovědnosti, a pokud já něco pokazím, bude to na jeho hlavu, takž euž jen někoho takového sehnat si myslím bude složité, ale když už, jak by to prosím reálně fungovalo? Ještě mám otýzku ohledně provozovny, bufet je veden prodejním okénkem, jediné místo na sezení „patřící k bufetu“ je lavička pro 4 osoby se stolem, pak jsou jen dveře vedle do klubovny, kde studenti stejně jí, ale není to vedeno jako prostory bufetu(bůhví jestli i ten prostor před okénkem, kde se stojí fronty a je ta lavice je). Provozovna by dle všeho měla mít WC, tak to tu určitě není. Je o patro výše normálně u učeben, myslím si že i těch 50 metrů co jsem se někde dočetl. Taky prosím jestli mi k tomuto problému můžete někdo něco říci. Mimochodem dočetl jsem se že roční(12 měsíců, nikoli 10) nájem takových středních prostor pro bufet ve škole je cca 10–15 tisíc, j emi jasné že to zavisí od školy, ale je to reálná částka prosím?. Jsem mladý odvážný student co by rád začal něco tvořit a dělat to sám. No nicméně zas takových informačních prostředků se mi nedostává. Můj základní kapitál je cca 25–35 tisíc. všem moc děkuji za přečtení a jekékoliv sdílení zkušeností.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud vím, o umístění školního bufetu rozhoduje ředitel školy a o pronájmu místa, rovněž. Záleží, jaký sortiment chceš potravin chceš nabízet, zda balené ( dle zdravotníku nevhodné) nebo se zaměříš na zdravou výživu? Pokud na tu zdravou výživu, tak ji budeš sám dotovat a po krátké době zavřeš krám.

Další odpovědi
annas

Podívejte se do archivu odpovědí. Uživatelka Džanička řešila něco podobného.
Má sice privátní profil, ale zkuste ji požádat o kontakt.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1kol­n%C3%AD%20bufet

Jakub.Ruby

Nechci dělat zdravou výživu, chci dělat takovou tu „klasiku“. Která bude vydělevat, ne závratné částky ale bude to plusové. Jinak archiv jsem projížděl, nic moc nového jsem se nedozvěděl. děkuji za případné další odpovědi.