markiza1

Provider,co to znamená?

Dobrý den delam prezentaci do školy.Dostala jsem téma k počítači- „provider“..pot­řebovala bych vysvětlit co to znamená.Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
Adlim

jednoduše, to je Váš poskytovatel internetového připojení-provider

Další odpovědi
rynek878

Internet service provider (ISP) nebo Internet access provider (IAP), česky poskytovatel internetového připojení, je firma nebo organizace zprostředkující přístup do Internetu, tj. poskytující telekomunikační služby. V minulosti byla většina ISP zároveň telefonními společnostmi nebo si od nich infrastrukturu pronajímala. Dnes jsou to samostatné společnosti s vlastní velmi specifickou infrastrukturou zaměřenou zejména na přenos dat a zpětně dochází k integraci telefonních a dalších služeb.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­ternet_service_pro­vider