Avatar uživatele
bolak

Prováděly se někdy průzkumy, jak jsou lidi šťastní, v závislosti na nejvyšším dosaženém vzdělání?

Zajímalo by mě, když je dětem od malička vštěpováno, že vzdělání je jedna z nejdůležitějších věcí v životě, že musí vystudovat střední školu a jít na vysokou, aby to v životě někam dotáhli, aby sehnali dobrou práci, vydělávali hodně peněz a měli nádherný život, tak jestli to opravdu sedí. Jestli to tak statisticky vychází, že ty co mají nejvíc titulů jsou nejšťastnější, ty co mají jen 1 vysokou školu jsou těsně v závěsu a ty co se nedostali ani na učňák jsou psychicky totálně v prdeli a den za dnem se plouží po ulicích s jedinou myšlenkou, vstřelit si kulku do hlavy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, ivzez před 3730 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Psychologie pocitů štěstí: – současný stav poznání

Průzkum prováděli psychologové a zjišťovali, jaký je vztah mezi vzděláním, mírou spokojeností a štěstím

Lidé s vyšší mírou vzdělání jsou šťastnější v chudších zemích nežli ti, kteří žijí v zemích bohatších. V chudších zemích se někdo cítí pánem.

Studie porovnávají vztah mezi výši vzdělání, spokojeností a štěstím a zjišťují, že v posledních letech se tento rozdáíl snižuje, Mít vyšší vzdělání se stává již běžnou normou.

Text nejde kopírovat, takže víc podrobností v odkazu.

http://books.go­ogle.cz/books?id=65Du­GYiEueAC&pg=PA63&l­pg=PA63&dq=vztah+vzd%C4%­9Bl%C3%A1n%C3%AD+a+%C5%A­1t%C4%9Bst%C3%AD&sou­rce=bl&ots=yk­FQgXfIUC&sig=982e­TIrNeTp1UVr4O6SdIM1Xb­vU&hl=cs&sa=X&e­i=rCvQUualOsbOs­wbw5oGYCA&ved=0CDQQ­6AEwAQ#v=onepa­ge&q=vztah%20vzd%C4%9Bl%­C3%A1n%C3%AD%20a%20%C5%A­1t%C4%9Bst%C3%AD&f=fal­se

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Řekla bych, že dosažené vzdělání s pocitem štěstí moc nesouvisí.
Vzdělání považuji za hodně důležité,
ale podle mne není jednou z nejdůležitějších věcí v životě.

K pocitu štěstí podle mne mnohem víc přispívají mezilidské vztahy
(nejen rodinné či partnerské) a duševní + fyzické zdraví.

Člověk bez jakéhokoliv vzdělání se může cítit šťastný,
člověk se dvěma tituly před i za jménem se může stále
za něčím honit (nemusí být spokojen s tím, čeho dosáhl) …


A k vlastnímu dotazu:
Nevím, jestli někdo takový průzkum prováděl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Připadá mi divné provádět statistické měření subjektivních pocitů. Jde definovat štěstí? Pro každého představuje něco zcela jiného. Štěstí je vnitřní pocit, stav. Počet domů, aut, peněz, titulů nezvyšuje, ani nesnižuje u každého pocit štěstí.
Velmi pěkně je to napsáno v závěru knihy Neználek ve Slunečním městě.
Nebuď smutný , Neználku, že nemáš kouzelnou hůlku. Podívej jak pěkně svítí sluníčko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek