Provádějí se lety balónem, i když prší/sněží? Jaká jsou pak omezení ohledně letu ve větru?

Nejlepší odpověď
johana 56

"Počasí pro balónové lety

Let balónem je snad nejvíce závislý na příznivém počasí, proto velmi pečlivě sledujeme jeho vývoj před každým letem. Pro provedení bezpečného letu s pasažéry nesmí být přízemní vítr silnější více než 4 m/s. Dále nejsou vhodné letové podmínky tehdy, předpovídají-li srážky a nebo není minimální dohlednost 5 km. Konečné rozhodnutí o letu je vždy na pilotovi balónu, který jediný zodpovídá za bezpečné provedení letu."

http://www.ba­lony.eu

Další odpovědi
Drap

Balon musí mít pro vzlet povolení od řízení letového provozu. V silném větru je v podstatě neovladatelný. Běžný déšť letu nevadí.

Cenobita

Pokud startuješ za pěkného počasí a to se změní, tak se let logicky provádí i za deště, vichřice i sněžení případně hurikánu.

Podrobněji viz: Jules Verne: „Pět neděl v balóně“.

dubraro

Pokud máš na mysli zájmové, reklamní a vyhlídkové lety, tak ty startují jen za pěkného počasí.
Povolení od ŘLP je potřeba jen když balon letí výše než 300 metrů nebo když vstupuje do řízeného okrsku letiště (CTR).