nikeroska

Proti čemu se staví křesťansví v dnešní době?

Napadá mě jen, že proti potratům. Jsou i jiné možnosti, které vás napadají?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že se staví proti tomu, co není v souladu se Desaterem. Od toho se pak odvíjejí další názory.

Jinak článek ze 14. 1. 2015
Hospodářská a kulturní studia (HKS) – http://www.hks­.re/wiki1/
Kateřina Skálová, Magda Miláčková, Helena Křížová – pdf

Pohled křesťanské etiky na některá témata

Lež = porušení jednoho ze základních přikázání z desatera. Špatný čin, bez ohledu na důvody.

Milosrdná lež je též hřích.

Eutanázie = není povolena. Symbol toho, že si lidé neváží života.

Zabití = není porušením jednoho ze základních přikázání z desatera. V desateru se v originále píše o vraždě. Je rozdíl mezi sebeobranou, nedbalostí a úmyslným zabitím.

Antikoncepce = jako antikoncepční metoda je kromě zdrženlivosti dovolena jen metoda přirozeně plánovaného rodičovství.

--
http://ktf.cu­ni.cz/~skoblik/

Další odpovědi
zjentek

proti lidskosti
Doplňuji:
v rámci jistého projektu jsem jezdil po republice a poslouchal ty kněží a je to úplně všude stejný ..povídám ti, voni si fakt všichni kakaj do pusy, je to prokazatelný!

gecco

Jak kteří…
😉
Někteří i proti křesťanům (viz trvající konflikt katolíci vs protestanti v Irsku)…

Pepa25

Proti tomu, co považuje za hřích. A těch je požehnaně …
I když otázka by spíš měla znít pozitivně – co se v křesťanství považuje za správné, ne?

anonym

Sami proti sobě – vlastní pokrytectví.

ivzez

Proti zdravému rozumu. Ale to není případ jenom
křesťanství, všechna náboženství v tom „jedou“ stejně …