Protestovli byste také,kdyby jse byli postižení?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/360617-postizeni-demonstruji-proti-zemanovi.html
Doplňuji:
Já bych ho osobně nechal někde trpět,ať ví,zač je toho loket.

Nejlepší odpověď
Quimby

S hendikepovanými lidmi mám zkušenosti. Zemana nemám rád, ale tady se ho musím zastat.
To, že někdě venku si udělají demonstraci, to klidně mohou, ale aby se u nich prezident zastavil na ulici a bavil se s nimi mi přijde divné. Kdyby radši požádali o oficiální schůzku, to by je měl pak přijmout.
Podle mě má ale i částečnou pravdu. Některá postižení nejsou prostě k tomu, aby dané děti chodili s normálními spolužáky. Normální škola jim stačit nebude, budou muset mít stejně vlastní péči, která je od školy a spolužáků odtrhne. Samozřejmě nejsem pro izolaci, ale začlenit je do normální společnosti a dělat, že se nic neděje mi nepřijde jako štastné řešení.
Doplňuji:
Už jen z hlediska učitelů, těžko mají vzdělání a zkušenosti jak jednak s postiženými dětmi. Ignorovat to nemůžou a dělat vyjímky ve výuce není dobré. Od toho jsou tu zvláštní školy/ neziskové organize. Byl sem v jedné a přijde mi, že se tam o ně starají hezky, mají vlastní kolektiv a hlavně jim učitelé rozumí a jsou jim schopni správně pomoci.

Absolutně nechápu tvojí reakci, že bys ho nechal trpět taky.
Ty přeješ někomu postižení? Já myslel, že se všichni snaží o pomoct postiženým a ne jich dělat víc.

Další odpovědi
Drap

Nejsem zrovna příznivcem Zemana, ale kdo sledoval to jeho vystoupení, tak ví, že to řekl trochu jinak, než je nám podsouváno. V tomto případě s ním musím souhlasit. Stávkovat bych tedy nešel.

pusinka50

Jsem zásadně proti tomu, aby mentálně postižené děti navštěvovali stejnou školu jako děti ostatní. Postižené děti potřebují odborně prováděnou výuku, pomalý režim, osobní přístup učitele. Je možné říci, že každé hendikepované dítě potřebuje jiný přístup speciálně vyškoleného učitele. Jestli nastane sloučení výuky „normálních“ a postižených dětí, jsem přesvědčena, že brzy nastane kolaps ve školství.
Běžní učitelé nebudou stíhat výuku z důvodů opakování látky, aby ji pochopili i postižené děti. Jelikož se budou muset více věnovat mentálně postiženým dětem, budou zanedbávat výuku vůči ostatním dětem. Jelikož nastane zpomalení celkové výuky, nebudou se stíhat školní osnovy plánovaného vzdělávání v jednotlivých ročníkách. Buď bude muset stát přidat aspoň 1 ročník, aby se celková výuka na škole stihla, anebo budou ze škol „vycházet“ děti v podstatě nedoučené.

Na tvou otázku odpovídám: Kdybych byla postižena, neprotestovala bych a chodila bych dál do „zvlášní“ školy.
Mimochodem, kdo ví, jak dalece protestující mentálně postižené děti si vlastně uvědomují, proč vlastně protestují?

A nepřej nikomu nic zlého, nebo se se to obrátí proti tobě.

ivzez

Naše školství (zatím??) nemá dostatek odborníků,
základním školám chybí speciální pedagogové i prostředky,
z nichž by zaplatily speciální pomůcky i odborníky.

Integrovat postižené děti do běžných plných až přeplněných tříd
a pak teprve hledat, kdo je bude učit, je podle mne nesmysl.

Napřed je potřeba zajistit odborníky, potom integrovat.
Jinak na integraci doplatí všechny děti.
Integrace má smysl v případě, že se integrovaným
dětem bude mít kdo věnovat na potřebné úrovni.

[Podle mne byla velká chyba plošně likvidovat zvláštní školství, které jsme měli
na vysoké úrovni. Postižené děti získávaly ve zvláštních školách lepší/kvalitnější vzdělání než v zahraničí.]

annas

Zemanova slova zpravidla vyvolají pobouření. Opravdu jsou často rozporuplná. Třeba to, žev tomto případě házel všechny postižené děti do jednoho pytle bez rozlišení míry postižení.

Zařadít postižené dítě do zvláštní, nebo normální školy? To by měl rozhodnout odborník podle stupně postižení. Ne všechny tyto děti jsou schopné zvádnout normální rozsah učiva. Je to běh na dlouhou trať. Vše dobře promyslet a připravit.

Záleží na mnoha okolnost, třeba i na tom, zda je dítě extrovert či introvert, jak se začlení do kolektivu. zda má malou nebo velkou vadu řeči, či jaký je rozsah jeho dalšího postižení.

Učitelé běžné školy nestudovali obor speciální pedagogika, takže často si nevědí rady. Navíc je zřejmě nesnadné skloubit výuku dětí zdravých a postižených. Určitě také nemají školy dostatek peněz na pomůcky a asistenty.

Toho dítě potřebuje v normální škole. Tem mu např. úkol vysvětlí, proto se dítě opožďuje vzhledem k ostatním žákům. Proto může být z toho nešťastné, izoluje se, je mu třeba líto, že ho spolužáci „neberou“. Je to čistě individuální.

Tudíž by se všechny tzv. zvláštní školy neměly rušit, lepší je vzdělání získané přístupnou formou, pomalým tempem, než být v normální škole a nestačit tempu ostatních žáků. Myslím, že to na citlivé jedince opravdu nepůsobí pozitivně, ale negativně. Je třeba opravdu zodpověďně zvážit všechny důvody, případně umožnit přechod atd.

Dodatek k otázce se mně nelíbí. I když nemám rád rodiče, nepřeji nic zlého jeho dětem.

johana 56

Složitá problematika pro kterou není jednoduché řešení .
Média ráda zveličují,ale stačí jen pozorněji sledovat běžný život těchto lidí.
Tam,kde chybí citlivé smýšlení a porozumění je demonstrace marná,ale přece jen zviditelňuje skutečný stav.
Poznámka o oficinálním jednání mi přijde jako pouhý alibismus.Zdravotně postižení bývají mezi prvními,kterých se vždy dotknou škrty a šetření ve státním rozpočtu.Snižují se příspěvky na léky a zdravotní pomůcky.Dotace neziskovým organizacím,které jsou z těchto důvodů nuceny svou činnost omezovat.
Ani oni si nezaslouží být považováni za rušivý faktor,který do ´‘normální ‘ společnosti nepatří.Izolace při vzdělávání,potom celý život.
Případů,kdy je zvláštní režim z hlediska postižení nezbytný,není tolik,aby se problém musel řešit celoplošně.
Občas mám dojem,že tito lidé jsou méně,než státem zdarma léčení alkoholici,drogově závislí aj…….

dejavu

Bohužel, Zeman, kde se vyjádří, je to polibek smrti, protože se automaticky lidi postaví na obrácenou stranu proti němu, ale inkluzivní vzdělávání je otázkou do pranice a pro hodně dětí je to krok špatným směrem. Proč, o tom jsem psala rozsáhleji tady, cítí to pedagogové zvláštních i normálních škol, i rodiče postižených dětí ve zvláštních školách, kteří si inkluzi nepřejí a dobře ví proč. http://bockova­.blog.idnes.cz/c/293538­/Skolstvi-pro-mentalne-handicapovane-deti-zrusime-je-diskriminacni.html

Pepa25

Protestoval jsem proti jeho názorům na inkluzi už když byly zveřejněny. Ne nějakou demonstrací, ale argumentací, proč nemá pravdu, těm pár lidem v mém okolí, kteří se ho pokoušeli zastávat.
Doplňuji:
Takže na jejich místě asi ano.
Jinak tvoje doplnění je mimo, je vidět, že tě nic netrápí, když to přeješ někomu jinému ☹

zzzlatokopka

Integrovat lze pouze toho, kdo má o integraci zájem.
Integrovat ty co zájem nemají je vyhazování peněz.

turbo085

Po přečtení některých názorů je mi zle. Handicapovaní lidé výuku v normálních školách rozhodně nebrzdí. Mentálně, nebo jinak postižení, ale i někteří handicapovaní potřebují pomoci a od toho školy dostávají dotace, které by v klidu mohly použít na asistenty. Na základní škole jsme ve třídě měli spolužáka s handicapem, i spolužáka s autismem a naší výuku to rozhodně nebrzdilo. Je také důležité aby se zlepšilo začleňování do společnosti a hlavně na pracovní místa.

annas

Ad Jugar, otázka budiž, ale dodatek se dá brát různě. Posuzovat zařazení děti individálně. Už tak to mají v životě těžké.

Důležité je si uvědomit, že v „normální“ škole potřebují tyto děti zvláštní péčí, že jistým způsobem mohou brzdit ostatní děti. Nejde o nějaké ponižování, myslím si, že většina by se neměla podřizovat menšině.

Osobně si myslím, že nebylo správné zrušit zvláštní školy.

anonym

Proč bys nechápal,že bych ho nechat taky trpět?
Mele nesmysly a jen kdyby byla jeho dcerka na tom podobně,nikdy se k takovejm kravinám neuchýlí.

pusinka50

Myslím, že bys tu svou nenávist neměl tak prožívat. je to jen tvůj subjektivní názor, tak nechtěj, aby všichni začali smýšlet jako ty

anonym

Nechci tu zakládat dašlí otázku a jeho exces,tak to dávám sem,
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/360655-zemanuv-tym-zaridil-aby-prezidenta-neobsluhovali-handicapovani-mohli-jen-uklizet.html

ivzez

Toto je podle mne sporné. Nevěřím tomu, že by kancelář prezidenta vznesla takový požadavek. Média pořádají hon na Zemana a jak se zdá, jsou ochotna sáhnout k čemukoliv …

anonym

Já to myslel obecně,ale nelíbí se mi jeho postoj ke všemu,hází je uplně stranou,jemi jich líto.
Je to člověk,který do naší společnosti nepatří,měl by žít uplně někde jinde.
je to hnus:KSČ (1968–1970)
OF (1990–1991)
OH (1991–1992)
ČSSD (1992–2007)
SPO (od 2009)
takový převlejkače bych hnal před soud hned.
Mě nešlo o ty lidi ,který protestovali,ale o jeho postoj,dělá jen sámé špatné kroky a lepší to nebude.