Avatar uživatele
gecco

Protékání vodovodní baterie okolo ramínka – (vy)řešil jste to někdo?

Viz foto – http://mowla.raj­ce.idnes.cz/nas­tenka#tamk.jpg
Lze to rozumně řešit a nebo je lepší koupit novou baterii?
___
Jen na okraj (pro řešení asi nedůležité) – je to ´designovka´…
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, marci1, zzzlatokopka před 3313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Běžně je tam gumový O kroužek. Na fotce ale vidím zlom trubky. Co kdyby jsi dal celou fotku. Designovka, nedesignovka.
Doplňuji:
Vem za to ramínko a vytáhni ho nahoru. Pokud to půjde. O kroužek by měl být na tom kousku co je v celku s tělem baterie.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Tomu obrázku nerozumím, to přece není baterie. Jinak jsem se popral opakovaně s pákovkou, bohužel neúspěšně a nakonec to skončilo výměnou za novou (cena kolem 2 000,– Kč).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak já to vidím na dalších fotkách, tak je to asi problém. Jak otáčíš tou baterií do stran? Mě napadá že snad i z kohoutkama. Na fotce vidím klasicky trubku, která je prasklá a nic s ní nenaděláš. Na kuch. lince vidím převlečnou matici, ze spodní strany bude asi další a tím to upevníš a dotáhneš k lince, ale jinak pokud je poškození v zakroužkovaném místě, tak asi nic.
Jediné, co mě napadá je odmontovat elou baterii, svařit-zřejmě zakápnout mosazí a zabrousit. Následně přelakovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

doufám že to ramínko je otočné…
asi nemám kvalitní monitor, vidím podtékání, nevidím prasklinu..
Podle mne by se ramínko mělo demontovat, očistit fixinelou, dát novou gumičku a namontovat zpět..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Cukrar → Milane, ramínko je otočné – a hrana toho ´otočného´ je právě tam, kde vidíš podtékání… A v tom je i ten problém…
Jde to sundat tahem ´nahoru´?

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Orwell → je to baterie…
😉
Omlouvám se, přidal jsem další fotky až na Mosojovu žádost (nedošlo mi, že je jediná je nezřetelná).
Není to pákovka, ale víc o ní – zatím, nevím, neviděl jsem ji, mám jen ta fota.
Netuším ani, zda bude možné – případně, vyměnit těsnění na sedla (a ta sedla vyfrézovat)…
Primárním ´problémem´ je ale protékání vody mezi tělem baterie a ramínkem.

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jo, teď jsem se díval na fotky znovu – nebudou tam ventily, ale kohouty, tedy – zřejmě, kužely…
😉

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Mosoji – to není zlom, ale hrana ramínka…
Tedy – pokud myslíme to samé…
😉
„O kroužek“ – tedy lze to ramínka z těla baterie ´strhnout´?
Pokud ano, bude to jednoduché – O kroužek vyměním, celé to namažu a narazím zpět…

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak nějak.

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Mosoji – „tak nějak“ je mi platné jako mrtvýmu zimník…

Zkoušel jste to?

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nič nemazať.
vymeniť O-krúžok a hotovo.

;-Q

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ale kde je ten O-kroužek??
A jak ramínko strhnout?

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Taky by mně zajímalo. Tipnul bych, že to půjde povolit odspoda (zpod pracovní desky) a pak snad rozebrat… Ale sám jsem zvědavej, dej pak vědět jestli a jak se podařilo

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Dochy → saakra – že by tam byl zespod (po demontáži z desky) nějakej šroub (držící ramínko?)??
___
Rozhodně vědět dám…
😉

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já nevím 😉
Ale předpokládám, že ta baterie je nějak uchycená v desce. Takže bude zespoda matice, nebo něco jiného na uchycení. A vzhledem k tomu, že si dali záležet na tom, aby nahoře nebylo nic vidět, bych čekal, že bude všechno schované zespoda. Malá šance že bude nějaký šroubek schovaný zezadu – ale také bys ho uviděl po rozebrání.
V každém případě jsem si téměř jist, že dokud tu baterii nesundáš, tak s tím nic neuděláš.
(upozorňuju že v bateriích jsem laik – alespoň v těch vodovodních – což ale neznamená, že nebudu rád kibicovat)

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Přidal jsem další fotky – http://mowla.raj­ce.idnes.cz/nas­tenka , víc (a lepší) nemám, je to u kámošky…

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek