gecco

Protékání vodovodní baterie okolo ramínka – (vy)řešil jste to někdo?

Viz foto – http://mowla.raj­ce.idnes.cz/nas­tenka#tamk.jpg
Lze to rozumně řešit a nebo je lepší koupit novou baterii?
___
Jen na okraj (pro řešení asi nedůležité) – je to ´designovka´…
😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Běžně je tam gumový O kroužek. Na fotce ale vidím zlom trubky. Co kdyby jsi dal celou fotku. Designovka, nedesignovka.
Doplňuji:
Vem za to ramínko a vytáhni ho nahoru. Pokud to půjde. O kroužek by měl být na tom kousku co je v celku s tělem baterie.

Další odpovědi
orwell

Tomu obrázku nerozumím, to přece není baterie. Jinak jsem se popral opakovaně s pákovkou, bohužel neúspěšně a nakonec to skončilo výměnou za novou (cena kolem 2 000,– Kč).

JájsemRaibek

Jak já to vidím na dalších fotkách, tak je to asi problém. Jak otáčíš tou baterií do stran? Mě napadá že snad i z kohoutkama. Na fotce vidím klasicky trubku, která je prasklá a nic s ní nenaděláš. Na kuch. lince vidím převlečnou matici, ze spodní strany bude asi další a tím to upevníš a dotáhneš k lince, ale jinak pokud je poškození v zakroužkovaném místě, tak asi nic.
Jediné, co mě napadá je odmontovat elou baterii, svařit-zřejmě zakápnout mosazí a zabrousit. Následně přelakovat.

cukrar

doufám že to ramínko je otočné…
asi nemám kvalitní monitor, vidím podtékání, nevidím prasklinu..
Podle mne by se ramínko mělo demontovat, očistit fixinelou, dát novou gumičku a namontovat zpět..

gecco

Cukrar → Milane, ramínko je otočné – a hrana toho ´otočného´ je právě tam, kde vidíš podtékání… A v tom je i ten problém…
Jde to sundat tahem ´nahoru´?

gecco

Orwell → je to baterie…
😉
Omlouvám se, přidal jsem další fotky až na Mosojovu žádost (nedošlo mi, že je jediná je nezřetelná).
Není to pákovka, ale víc o ní – zatím, nevím, neviděl jsem ji, mám jen ta fota.
Netuším ani, zda bude možné – případně, vyměnit těsnění na sedla (a ta sedla vyfrézovat)…
Primárním ´problémem´ je ale protékání vody mezi tělem baterie a ramínkem.

gecco

Jo, teď jsem se díval na fotky znovu – nebudou tam ventily, ale kohouty, tedy – zřejmě, kužely…
😉

gecco

Mosoji – to není zlom, ale hrana ramínka…
Tedy – pokud myslíme to samé…
😉
„O kroužek“ – tedy lze to ramínka z těla baterie ´strhnout´?
Pokud ano, bude to jednoduché – O kroužek vyměním, celé to namažu a narazím zpět…

mosoj

Tak nějak.

gecco

Mosoji – „tak nějak“ je mi platné jako mrtvýmu zimník…

Zkoušel jste to?

arygnoc

nič nemazať.
vymeniť O-krúžok a hotovo.

;-Q

gecco

Ale kde je ten O-kroužek??
A jak ramínko strhnout?

Dochy

Taky by mně zajímalo. Tipnul bych, že to půjde povolit odspoda (zpod pracovní desky) a pak snad rozebrat… Ale sám jsem zvědavej, dej pak vědět jestli a jak se podařilo

gecco

Dochy → saakra – že by tam byl zespod (po demontáži z desky) nějakej šroub (držící ramínko?)??
___
Rozhodně vědět dám…
😉

Dochy

Já nevím 😉
Ale předpokládám, že ta baterie je nějak uchycená v desce. Takže bude zespoda matice, nebo něco jiného na uchycení. A vzhledem k tomu, že si dali záležet na tom, aby nahoře nebylo nic vidět, bych čekal, že bude všechno schované zespoda. Malá šance že bude nějaký šroubek schovaný zezadu – ale také bys ho uviděl po rozebrání.
V každém případě jsem si téměř jist, že dokud tu baterii nesundáš, tak s tím nic neuděláš.
(upozorňuju že v bateriích jsem laik – alespoň v těch vodovodních – což ale neznamená, že nebudu rád kibicovat)

gecco

Přidal jsem další fotky – http://mowla.raj­ce.idnes.cz/nas­tenka , víc (a lepší) nemám, je to u kámošky…