Meffinka

Prostím o radu.

Někdy mě jentak začalo píchat do levé části hrudníku, někdy jsem se kvůli tomu nemohla pořádně nadechnout ani vydechnout a nemohla jsem se prudce hýbat-to trvalo vždy jenom chvíli. Teď mám větší problém, myslím že je to srdce. Posledních pár dní mě u srdce píchá častěji-třeba až třikrát denně.před deseti lety jsem byla v nemocnici kvůli nehodě asi měsíc a nevím, jestli to má na to vliv. Docela dost se bojím. děkuju moc za odpovědi.
Doplňuji:
mě je právě jen 16 let a nevíte jestli se něco pozná přes ultrazvuk?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Musíš se nadýchnout a nejde to. tak se nadechuješ po troškách na několikrát, že?
Stejně i tak to píchá, ale ne tolik.
Může to být skříplý nerv. Mě to taky dělá.
Ale jinak rada jako kdykoli jindy-lékař.

Další odpovědi
Cullinda

Asi by bylo lepší zajít k lékaři.Pokud jste po nehodě, nikdy si nemůžete být jistá zda to má souvislost nebo ne..
Nechci strašit, může to být třeba jen tlakem a jeho kolísáním, ale v tomhle je lepší mít jistotu od lékaře.

karbo

Já se přidám k předešlím odpovědím.Většinou píchání nezpůsobuje srdce,ale páteř a souvisí to i s dýcháním.Pokud je váš tep mezy 60–80 údery za minutu a je pravidelný,myslím že se nemusíte bát.Každopádně nedáte nic za to,když si zajdete do nemocnice,na počkání vám udělají EKG a ECHO a budete mít jistotu a nebudete se zbytečně obávat.

martina1

Ptát se zde je k ničemu.Jsou prázdniny,tak se domluv s mamkou a zajděte k obvodní doktorce.Ta tě vyšetří a nasměruje k dalším lékařům.To,že ti není dobře řekni rodičům tady ti nikdo nepomůže.Hlavu vzhůru.....