Avatar uživatele
AnnMary

Prošlá občanka:D

Právě jsem zjistila, že mám měsíc prošlou občanku:D Tak by mě zajímalo co a jak…:) Mám zajít na úřad s tou starou občankou…tam se vyplní nějaký papír…a mám si brát aj fotku nebo si mě tam vyfotí (jak na pas)??.....A za jak dlouho budu mít občanku novou?:)
Doplňuji:
A nebudu platit nějakou pokutu, když je to už víc jak měsíc?:D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, suaeda před 4603 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Pokud by byla platná, stačil by stávající OP + 1 fotka.

Protože už je prošlá, potřebuješ kromě toho i rodný list, případně i oddací. Pokud tam chceš zapsat děti nebo titul, tak i jejich rodné listy, případně diplom. Prostě všechny doklady.
Měla by být nejpozději do měsíce.

Vím to, protože si taky zrovna vyřizuju prošlou občanku :DD
Doplňuji:
Zákon vyjmenovává případy, kdy se eventuálně platí pokuta: OP ztracený, poškozený, zničený… prošlý tam není.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kosaaaak

Já jen doplním že pokutu nejspíš platit nebudeš. A vím to proto že jsem měl občanku prošlou skoro dva roky a taky jsem nic neplatil :) Občanka by měla být hotová do dvou týdnů (tedy alespoň u mě tomu tak bylo), mezitím dostaneš takové provizorní potvrzení že jsi občan a že vskutku existuješ. Focení, to záleží na úřadu. U nás fotolab nemáme, tak si musíme fotku donést, ale je možné že to někde na úřadech mají přímo v budově.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek