Nicolletka

Prosím, znáte odpověď?

Dobrý den Vám všem, tato otázka bude znít hodně fádně a snad mi někdo odpoví.
Jsem 18nácti letá již pracující Slečna. Skoro měsíc chodím se svým přítelem. Nemohu brát antikoncepci z důvodu že jsem již při těle"178,90kg" a nechci zase břibrat atd. Měsíc sním spím i několikrát za sebou. dává si pozor ale moje menstruace je již druhý den zpozděná možná zbytečně plaším ale je možná abych byla těhotná plus. Kolik stojí mini a interupce děkuji …

Nejlepší odpověď
Pájo

Nakupte si v lékárně těhotenské testy a kontrolujte to do doby, kdy se menstruace dostaví. Pokud nebudete těhotná už teď, nechejte si aspoň objednat pesary (barierová ochrana pro ženu) nebo jemu kupte prezervativy (ultra thin – nebude se vymlouvat, že v nich nemá cit, jsou opravdu hodně tenké). Pokud takhle budete pokračovat, otěhotníte…dříve či později. Je otázkou, jestli to chcete. Plodné/neplodné dny nefungují na 100% (je to orientační), přerušovaná soulož také ne.. stačí jedna statečná spermie ve správnou dobu na správném místě.

Doplňuji:
Jak správně doplňuje hanulka11, po správně zvolené menstruaci se nepřibírá! Ano, má pravdu. Lékař Vám najde tu správnou.

Další odpovědi
hanulka11

já bych tedy na interupci nešla -ale zde si přečti

http://www.kolik-stoji.cz/kolik-stoji-potrat/

vím, že to nerada uslyšíš, ale ty bys měla brát antikoncepci a doktor ti ji „ušije na míru“ ne po každé se tloustne

megahit

Možnost tu je, takto na dálku těžko soudit, co je příčinou oddálení menstruace. Kuptes i těhotenský test. Každopádně pokud neužíváte ani kondom, tak riziko otěhotnění je celkem vysoké-stačí i malá kapka spermatu, jejíž únik nemusí být ani při partnerově orgasmu a nemusí jej vůbec postřehnout.
ˇHormonální antikoncepce v dnešní době již je takový výběr, že Vám doktor předepíše tu, po které nepřiberete. Případně druhou variantou je kondom. Interrupce je příliš drastický zásah do těla a může způsobit další problémy s otěhotněním. Jako forma antikoncepce je interrupce nevhodná. cena je různá od 3000 výše.

venkovan

A co přítel – ten tě nechrání? Moc lehce se my muži z ochrany své partnerky vyvlékáme- vše necháváme rádi na ní, abychom měli skvělý zážitek.
Takže panáčka profackovat, sama začít s trochou váhy navíc něco dělat (upravit jídelníček apod.)a zajít k lékaři.
Mimochodem – ne každá žena po antikoncepci nabere váhu.
A k přerušení těhotenství – to je otázka zda do něho jít, když jste dva plnoletí a a zřejmě finančně alespoň v základu zajištěni. I když bych řekl, že chlapec je ještě zatím nezodpovědný pokud partnerku nechrání. tak jestli ho hned nevyhodit za dveře.

yak

Zbytečné se hned PLAŠIT, tedy nervovat. Menstruace se může někdy i o týdny opozdit oproti normálu, aniž by to mělo cokoli s těhotenstvím. Zároveň je zbytečné odkládat zjištění, jak se věci mají: V lékárně vám prodají jednorázový těhotenský test. Netušil jsem, že by se po hormonální antiko přibíralo (poznal jsem ženy, jež ji braly, a byly hubené). Nicméně jsou tu další řešení (jednorázový čípek před milováním; jednorázová postkoitální antiko, když se ví, že to nevyšlo s tím „pozorem“; prezervativ) aj. nejlépe se poradit s vaším gynekologem. Bylo by dobré, kdyby váš přítel byl ochoten používat prezervativ. (Říkám to jako muž, který nemá rád „pláštěnku“, dával si pozor, ale za dvacet let „pozorů“ z toho dvakrát k nevědomému oplodnění došlo) Takže teď jít koupit ten těhotenský test (doma načůráte podle návodu a uvidíte). Cenu nepamatuji. Interupce stojí pár tisíc a je to koneckonců zásah do těla, takže stojí za to udělat víc preventivních opatření do budoucna!

anonym

Ano, je to možné :)

Pájo

Myslel jsem samozřejmě vhodnou antikoncepci, ne menstruaci!. Tak moc jsem Vám ji přál.
Antikoncepčních přípravků je celá řada, můžete se podívat na tento příspěvek a to zdaleka neuvádím všechny, ale jen ty nejčastější.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ceny-antikoncepce