Avatar uživatele
novinář

Prosím znalce etikety o pomoc . když je ženě 30 let ale já jsem ve vyšším společenském postavení … Kdo komu nabízí…

Prosím znalce etikety o pomoc . když je ženě 30 let ale já jsem ve vyšším společenském postavení … Kdo komu nabízí tykání ? (jsem muž a je mi 21 let)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, Alice. před 3762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co na to Ladislav Špaček?

Pojďme si základní pravidla zopakovat:

Žena je významnější než muž.
Starší je významnější než mladší.
Nadřízený je důležitější než podřízený – i významnější, to ví každý!
Musíme tuto poctu přijmout. Slavná či významná osoba je důležitější.

Společensky nejméně významný může být i pan ředitel, když je mladší a je muž.

Věk je relativní, ale žena je znak nezpochybnitelný.

--
Zde se střetává několik hledisek. Ale vzhledem k tomu, že jste mladší než žena, měl byste jí dá přednost.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1124997157-etiketa-nejsme-si-rovni/203522165­250003/?tema=de­tail

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Kašli na společenské postavení. Dáma je proti tobě starší, tak se podle toho chovej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Ve tvých letech, byť jsi o společenský stupeň výš než 30-ti letá žena, bys měl dát přednost této ženě. Záleží také velmi na tom, zda jsi její přímý nadřízený. Jen přímý nadřízený může nabídnout tykání ženě o něco starší, než je sám. Jen společenské postavení nic nerozhoduje. Pochybuji, že jsi její přímý nadřízený, ale jestli ano, přesto bych nespěchala s nabídkou tykání, čekala bych, až jak to vyplyne z nějaké životní situace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nab%C3%AD­dka%20tyk%C3%A1n%C3%AD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vždy žena muži, tak vysoko nejsi, abys to dělal ty a i kdybys byl, pokud jsi chlap se vším, co k tomu patří, neuděláš to jako první. A neuděláš to, ani kdyby byla mladší, než jsi ty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

V situaci, jak ji popisujete, nemůžete nabídnout vzájemné tykání. Co však můžete udělat je, že můžete říct, aby ona Vám, bude-li chtít, tykala. Ona nemusí takovou, jednostrannou, nabídku přijmout, buď vůbec nebo ne hned. Proto ji dejte čas, aby si to uvážila. Pokud ji přijme, možná Vám zároveň nebo později nabídne tykání vzájemné. Ale to je čistě na ní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

Přesně jak píše MK44 – sám jsem chtěl napsat tohle šalamounské řešení, které občas používám.

před 3761 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek