Elile

Prosím ženy o radu. I přes mírné potíže se mi konečně povedlo…

.. zavést můj první tampon, ted je to pohodlné, necítím ho. Ale jak poznám, že ho potřebuji vyměnit? A je normální, že to ze začátku zavádění trochu bolí a štípe a pak už dál ne?

Nejlepší odpověď
Amie

Poznáš – mění se tak po 4 – 8 hodinách jak uvádějí „chytré příručky“. Záleží však jak moc krvácíš. při velkém doporučuji tak po třech. Jinak to poznáš tak, že zatáhneš za šnůrku a jde to bez problémů vyndat v opačném případě se to nepohne popřípadě musíš hodně silně zatáhnout abys ho vyndala.
Jinak necítit ho = sedí ti a nevadí jak je zavedený.
Doplňuji:
Já osobně již pár let nosím jeom tampony. Vložky se sice všeobecně doporučují, ale já měla problémy neboť my pořádně nedrželi a pokud jsem byla na místě kde se nedala vyměnit (úžasné je dojíždění do školy autobuse, kde celá cesta ze školy domů trvá 2 hodiny) nedokázaly toho moc zadržet jako tampony, které i když je máš delší dobu tak málo toho propustí. Což je ve škole i výhodou.

Další odpovědi
anonym

K odpovědi Amie dodám pouze to, že i zde platí, že žádný učený z nebe nespadne. I toto chce prostě praxi.
Naučíš se tampon bezproblémově zavádět a pochopíš, že je to o suchosti vnitřního prostředí. Pokud krvácíš málo a jsi „hodně rychlá“, tak to nejspíš budeš cítit (pálení). Při troše praxe se naučíš vnímat, kdy je čas na výměnu. U každé ženy je to individuální a mění se to i podle délky trvání menstruace. Pro začátek Ti doporučuji i přes použitý tampon používat ještě vložku. Až se naučíš znát své tělo, nebude to už zapotřebí.
Pokud nekrvácíš hodně, dá se s kvalitním tamponem jít i na bazén. Přesto bych takové aktivity nedoporučovala, pokud nejsi vrcholový sportovec.
Při menším krvácení a doma bych na Tvém místě upřednostnila vložky. Do práce, školy a společnosti bych jednoznačně volila tampon.
Je třeba toto období života ženy chápat jako pravidelné čištění organizmu a po fyzické stránce je tomu třeba přizpůsobit i další fyzické aktivity.

briketka10

jestli jsi byla zvyklá na vložky a měla jsi silné krvácení tak po 4 hodinách by mohl být optimální čas..já je na noc nepoužívám, není to tolik zdravé jen přes den a to, když vyrážím ven..

Lze tampony používat denně v době menstruace, je možné je používat přes noc a jak často by měly být vyměňovány?
Tampony jsou bezpečné pro každodenní nošení v době menstruace. Krvácení však není každý den menstruace stejně intenzivní; na začátku menstruace je silnější a ke konci slabší. To je jeden z důvodů, proč jsou tampony vyráběny s různou absorpční schopností; ve dnech silnějšího krvácení by měly být používány tampony s vyšší absorpční schopností a v případě slabšího krvácení tampony s nižší absorpční schopností. Měly byste vždy používat tampon s nejnižší absorpcí, který vyhovuje potřebám menstruačního krvácení. Přes noc i přes den lze používat stejnou velikost tamponu. Velikost/absorpční schopnost tamponu by měla být volena na základě intenzity menstruačního krvácení a nikoli části dne. Je důležité upozornit, že před spaním by měl být zaveden nový tampon a měl by být vyměněn ráno ihned po probuzení. Obecně platí, že tampony by měly být vyměňovány pravidelně a podle potřeby, v závislosti na intenzitě menstruačního krvácení.
viz celý článek :
http://zdravi­.dama.cz/clanek­.php?id=9047

Wang

Frekvence výměny tampónu je někde kolem 4 hodin. 8 hodin je opravdu akorát tak výjimečný maximum, který nelze s klidem doporučit a opakovat moc často.
Viz starším „osvěta“ kolegy.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-dobre