Pokročilý

Prosím ženy o radu. I přes mírné potíže se mi konečně povedlo...

.. zavést můj první tampon, ted je to pohodlné, necítím ho. Ale jak poznám, že ho potřebuji vyměnit? A je normální, že to ze začátku zavádění trochu bolí a štípe a pak už dál ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Poznáš - mění se tak po 4 - 8 hodinách jak uvádějí "chytré příručky". Záleží však jak moc krvácíš. při velkém doporučuji tak po třech. Jinak to poznáš tak, že zatáhneš za šnůrku a jde to bez problémů vyndat v opačném případě se to nepohne popřípadě musíš hodně silně zatáhnout abys ho vyndala.
Jinak necítit ho = sedí ti a nevadí jak je zavedený.
Doplňuji:
Já osobně již pár let nosím jeom tampony. Vložky se sice všeobecně doporučují, ale já měla problémy neboť my pořádně nedrželi a pokud jsem byla na místě kde se nedala vyměnit (úžasné je dojíždění do školy autobuse, kde celá cesta ze školy domů trvá 2 hodiny) nedokázaly toho moc zadržet jako tampony, které i když je máš delší dobu tak málo toho propustí. Což je ve škole i výhodou.

Další odpovědi:

K odpovědi Amie dodám pouze to, že i zde platí, že žádný učený z nebe nespadne. I toto chce prostě praxi.
Naučíš se tampon bezproblémově zavádět a pochopíš, že je to o suchosti vnitřního prostředí. Pokud krvácíš málo a jsi "hodně rychlá", tak to nejspíš budeš cítit (pálení). Při troše praxe se naučíš vnímat, kdy je čas na výměnu. U každé ženy je to individuální a mění se to i podle délky trvání menstruace. Pro začátek Ti doporučuji i přes použitý tampon používat ještě vložku. Až se naučíš znát své tělo, nebude to už zapotřebí.
Pokud nekrvácíš hodně, dá se s kvalitním tamponem jít i na bazén. Přesto bych takové aktivity nedoporučovala, pokud nejsi vrcholový sportovec.
Při menším krvácení a doma bych na Tvém místě upřednostnila vložky. Do práce, školy a společnosti bych jednoznačně volila tampon.
Je třeba toto období života ženy chápat jako pravidelné čištění organizmu a po fyzické stránce je tomu třeba přizpůsobit i další fyzické aktivity.

Zlatý

jestli jsi byla zvyklá na vložky a měla jsi silné krvácení tak po 4 hodinách by mohl být optimální čas..já je na noc nepoužívám, není to tolik zdravé jen přes den a to, když vyrážím ven..

Lze tampony používat denně v době menstruace, je možné je používat přes noc a jak často by měly být vyměňovány?
Tampony jsou bezpečné pro každodenní nošení v době menstruace. Krvácení však není každý den menstruace stejně intenzivní; na začátku menstruace je silnější a ke konci slabší. To je jeden z důvodů, proč jsou tampony vyráběny s různou absorpční schopností; ve dnech silnějšího krvácení by měly být používány tampony s vyšší absorpční schopností a v případě slabšího krvácení tampony s nižší absorpční schopností. Měly byste vždy používat tampon s nejnižší absorpcí, který vyhovuje potřebám menstruačního krvácení. Přes noc i přes den lze používat stejnou velikost tamponu. Velikost/absorpční schopnost tamponu by měla být volena na základě intenzity menstruačního krvácení a nikoli části dne. Je důležité upozornit, že před spaním by měl být zaveden nový tampon a měl by být vyměněn ráno ihned po probuzení. Obecně platí, že tampony by měly být vyměňovány pravidelně a podle potřeby, v závislosti na intenzitě menstruačního krvácení.
viz celý článek :
http://zdravi.dama.cz/…

Bronzový

Frekvence výměny tampónu je někde kolem 4 hodin. 8 hodin je opravdu akorát tak výjimečný maximum, který nelze s klidem doporučit a opakovat moc často.
Viz starším "osvěta" kolegy.
http://www.odpovedi.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.