zanet

prosim vztahuje se na meho manzela amnestie,

muj manzel,byl odsouzen za kradez,247odst­.1pism.b,e, trestniho zakona.a dale za trestny cin,porusovani domovni svobody podle paragrafu,238 od­st.1,2 trestni­ho zakona. prosim o vasi odpoved,zda se na manzela amnestie vstahuje.dostal 1rok. skoda byla 1700kc. dekuji.

Odpovědi
standa

VZTAHUJE, ale jen částečně.

Trestný čin ´krádeže´ dle § 247/1.e) byl k 1.1.2010 zrušen a překvalifikován na přestupek.

S největší pravděpodobností bude trest o pár týdnů či měsíců zkrácen. O kolik to bude, to jen Bůh a soudce, který tento případ bude znova projednávat.

Během měsíce ledna by manžel měl dostat od soudu dopis.

Mimochodem, za ten zrušený trestný čin 247/1.e), který se ´přeměnil´ na přestupek manžel ´vyfasuje´ v rámci přestupkového řízení docela velkou pokutu.