AJUNKA

PROSÍM VYSVĚTLIT CO JE FIBROZNÍ MASTOPATIE

CO JE FIBROZNÍ MASTOPATIE BEZ MALIGNITY

Odpovědi
roentgen

Mnoho žen trápí bolesti v prsou s tvorbou zduření a zatvrdlin v mléčné žláze.
Tyto obtíže se často zvýrazňují v období před menstruací. Obvykle se jedná o dysplastické změny v prsní žláze podmíněné hormonální nerovnováhou – takzvanou fibrocystickou mastopatii, která se vyznačuje tvorbou cyst a přibýváním fibrózního vaziva v prsní žláze.
Bez malignity znamená, že se nejedná o projev zhoubného onemocnění.
Pokud odborný lékař kompletním vyšetřením potvrdí diagnózu tohoto onemocnění, je vhodná léčba enzymovými preparáty.

Retko

Fibrózní mastopatie = nezánětlivé onemocnění ženského prsu způsobené hormonálními
vlivy. Projevuje se bolestivostí, tuhnutím, tvorbou cyst a zatvrdlinek.

Zadej si ten nazev do google.cz, a mas tam toho docela hodne, a co s tim delat.

A slovo MALIGNITA znamena zhoubny.