Radak

Prosím, vysvětlete mi, kdy je „mláďátek“, kdy je „přáďátek“ a kdy bylo „na rozchodnice“. Jedná se o časové údaje.

Pokud někdo zná staré zvyky, obyčeje, pranostiky…

Nejlepší odpověď
annas

Po 28. 12. , tedy 29. 12. se začínalo příst: „Dnes den mláďátek, ale zejtra je Přáďátek“.

Den mláďátek – 28. 12. – otázku jsem vložila 28. 12.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Den+ml%C3%A1%C4%8F%C3­%A1tek+&sa=Vyh­ledat#257

Na rozchodnici se podívám, vložím později.

annas

O rozchodnici jsem nic nenašla.
Jinak stačí zadat do Google Den mláďátek a pranostiky. Vyjede několik stránek.