TýnuŠš

Víte nekdo reseni tohoto prikladu?

David ma hmotnost 50 kg, Martina jen 35 kg. Oba sourozenci pomáhají na chatě při opravě střechy. Nosí střešní tašky. Hmotnost jedné tašky je 3 kg. David jr bere po třech, Martina nosí vždy jen 2 tašky. Nosí je do výšky 4 metry. Jaká je při této práci účinnost Davida a jaká Martiny?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Účinnost je poměr mezi výkonem a příkonem při vzkonávání práce. Neznáme příkon Davida ani Martiny.

Další odpovědi
gecco

Přišel učitel učitel na 3.ZŠ do třídy a protože měl právě 48. narozeniny, rozhodl se žáky potěšit. Oznámil, že si dají 10ti-minutovku z matematiky.
Zadal příklad:
Děti – dnes je 12.ledna, je právě 8h a 10minut, tato třída má na délku 15m a 6 oken. Vypočítejte, kolik mi je let, (dám nápovědu – venku je teplota 4°C).
A žáci počítali, počítali až jeden vyskočí a vítězně hlásí: je vám 48 let!
Jak jsi na to přišel?
To je jednoduché pane učiteli – já mám bratrance, tomu je 24 a tatínek tvrdí, že je poloidiot.