Nataly97

Jak vypočítat souřadnice bodů M, N a S ve čtverci KLMN, je-li K (-2,4), L (4,6),M (?,?), N (?,?) a S (?,?) (S=střed KM)?

Prosím Vás, potřebovala bych pomoc s výpočtem souřadnic bodů ve čtverci KLMN, kde
K (-2,4)
L (4,6)
M (?,?)
N (?,?)
S (?,?)
S=střed KM

předem moc děkuji

Nejlepší odpověď
xxx3

jak vypočítat? Prvním krokem musí být narýsování souřadnic x a y, následně pak zanesení známých bodů (K, L) a pak dokončení čtverce (vzhledem k tomu, že znáš jednu ze stran (K, L), tak by to neměl být problém.) Bude tam ale víc řešení.

Další odpovědi
klumprt

Já bych si to nakreslil do mřížky, to mi připadá nejjednodušší. Otázka je ale, jaký postup po vás chce učitel. Jinak souhlasím s xxx3.

mosoj

Pokud se jedná o narýsování ( o tom ale pochybuji), neměl by být problém.
Bohužel výpočet kartézských souřadnic si již nepamatuji. To jsem opravdu v životě nepotřepoval.
Pamatuji si ale, že x a y nejsou souřadnice, ale osy.