MamRadHudbu

Prosim vás pomožte mi ja fakt nevim jak dál žít nesnesu můj blbý život ☹ dejte mi prosim nejaky duvod proč žít.

Ano to jsem ja ten 15letý kluk co tu psal o sebevraždě nevim proč mi otazku smazaly ale to už je mi jedno tak prosim poraďte ☹
Nevíte nikdo čím vším sem si prošel každý den vstavam a říkám ach jo je tu další den

Nejlepší odpověď
led

Mám rád hudbu

Veď hudba je to,
čo podáva pomocnú ruku v ťažkých chvíľach.
Hudba sprevádza nás na ceste i doma,
Hudba, to je vlastne súčasť nás.
Hudba, spája nás s ľuďmi,
Hudba, to je svet v nás
Hudba, to je svet okolo nás
Hudba, k nej sa uberáme v žiali
Hudbou radujeme sa
Hudbou žil i hluchotou postihnutý Beethoven
„Chcem osudu siahnuť do papule,
celkom ma zdolať sa mu určite nepodarí“

A ty to všetko chceš vzdať?
Pozri okolo seba, nie si sám,
všade sú ľudia,
čo keď práve teraz
niekto z nich
natiahnutou rukou
k tebe volá
Pomôž, neviem ako ďalej…
otočíš sa chrbtom?
(máš predsa vlastné problémy),
alebo pomôžeš,
nebudeš myslieť len na seba.
Si Človek a Človekom buď
„Chcem osudu siahnuť do papule,
celkom ma zdolať sa mu určite nepodarí“
Zdolať sa necháš, si menej než Beethoven?
Nie, postav sa mu roveň,
keď hudbu rád máš.

Další odpovědi
marci1

Celý život máš teprve před sebou. První lásky, dospělost, rodinu, děti. Samé krásné věci. Najdi si dobré kamarády, koníčka, choď do přírody ( v přírodě se smutek rozplývá ), sportuj. Nauč se radovat z každé maličkosti : že svítí slunce, že jsme zdraví, že máš rodinu, že máš kde bydlet, co jíst, není Ti zima apod. Uvidíš, že časem se na vše budeš dívat jinýma očima. Vždy s úsměvem ! 🙂

Hamon

Důvod žít si musíš najít ty sám. A když nenajdeš, nenič život dalším (např. strojvůdci skokem do kolejiště nebo náhodným kolemjdoucím, kteří náhodou narazí na mrtvolu).
Mimochodem, proč máš nick takový, jaký máš? Hudba, být v ní dobrý, je víc než dostatečný důvod.
Doplňuji:
Kdo si myslíš, že jsi, že se odvažuješ stěžovat si na svůj život a co ti přinesl? Opravdu jsi na tom hůř než rodiče, kteří ohřbívají vlastní dítě? Jsi na tom hůř, než děti zneužívané, které se nemají na koho obrátit? Jsi na tom hůř než lidé v africe, kde umírají hlady? Jsi na tom hůř než lidi z koncentráků a moderních koncentráků, kteří se provinili jen tím, že se narodili s jinou barvou kůže nebo mají jiné vyznání?
Chlapče, vzpamatuj se, ještě jsi nic neprožil. A věř mi, že sám mám za sebou také spoustu nepěkných věcí. Ale všechno jednou skončí. A ak už bude líp. Takže se drž a dělej se sebou něco ;)

briketka10

poslouchej tu hudbu je
přímo nádherná, když
máš takový nick..

O mně
jsem blázen do hudby, filmu
_____________­______________
tohle mám v profilu a pak,
že miluju svýho kocourka
je mnoho důvodů, proč bys
měl žít a dívat se na svět
trochu optimisticky a ne,
že je život blbý je krásný,
ale krátký..

Doplňuji:
MamRadHudbu

a co se ti stalo chodíš do školy s nechutí, nasadíš sluchátka, tak,
jako každej a nechce se ti učit, nebo tě nebavěj rodiče ?? to má
asi každý/á ve tvém věku já to tak měla taky, byla jsem na intru v
Praze a vesnická holka najednou ztracená ve velkoměstě myšlenky
takovýho typu mě napadaly taky nejvíc večer na náměstí, kde jsme
bydlely a na stanici Malostranská, kde byly malý kašny a lavičky tam
krmili důchodci holubi..a taky proč tu jsem a takový blbiny, vesmír je
tak velikej a my jsme jen takový malý smítka na zemi apod.

klob1

Jedna paní byla v životě moc nešťastná, když pršelo, tak byla smutná, že prší, že nemůže sedět venku na zahradě. Když bylo sluníčko, tak byla smutná, že musí zalévat květiny a zahradu. Tak jsme jí řekli, ať to vezme tak, že když prší nemusí zalévat. Když je sluníčko, že může pěkně sedět na zahradě. A obojí, že ona potřebuje. Od té doby byla moc šťastná..

Věř, že život není lehký jako pírko, protože kdyby byl, tak by zafoukal větříček a život by nám uletěl pryč a neměli by jsme z něho také nic.
Neboj, moc lidí to nemá lehké, ale věř, že, když si budeš hledat na něčem zlém i to dobré, tak budeš spokojený. Co člověk potřebuje k tomu, aby byl spokojený? Zkus najít 20 věcí, které nemají pro tebe v životě žádnou cenu, pak najdi proč nemají. A potom najdi opak, co má cenu. Co by ti chybělo na světě i v tvém životě. A najdi mezi lidmi kolem, komu myslíš, že by jsi mu chyběl a kdo by chyběl tobě?
Zkus se těšit, že je další den, a řekni si, copak mi ty mizero dneska vůbec nachystáš? Jaképak nové překvápko? Také se mi nechce únavou vstávat, ale pak řeknu, tak dodělám tu práci a všechno, co chci vůbec udělat a každý den vstávám, že to udělám konečně a mnoho věcí dodělám? Dopadne to většinou stejně. Ale přece zase tu je další den ne?
Tak jistě třeba se ti líbí nějaké dívky, tak si řekni, že třeba potkáš nějakou pěknou, hezkou, na které budeš moci oči nechat. Nebo, že třeba potkáš naopak nějakou moc škaredou. A bude ti třeba připomínat nějakou postavu z nějakého legračního filmu. Žij každý den a buď rád, že jsi třeba zdravý. že můžeš jít kam chceš, nebo dělat něco, co tě baví. Jsou lidé na tom moc špatně. Škoda, že třeba nemůžeš přijet, hned by jsi viděl, že i když život tě trápí, má cenu žít a každý den vstávat. Vezmi si kdyby jsi vstát nemohl a musel stále ležet.
Já když jsem na dně, tak jsem u řeky v mém ráji, tvořím hudbu, něco opravuji nebo vymýšlím, maluji jen tak, pomáhám lidem, nebo jedu někam podívat, jen tak. To by se člověk divil, co je moc krásných míst okolo člověka a co může objevit, když náhodou uhne z cesty nedopatřením.
Mi také bylo ouvej, když mě dva muži týrali, ale člověk to zvládl díky řece, na tu oni ubožáci neměli přece.
Máš rád hudbu? Tak si ji užívej.
A proč by jsi to chtěl vzdát vůbec? Někdo tě trápí? Nebo něco tě jen štve? Nebo si s rodiči nerozumíš?
Řekni si, že zrovna to nebylo na nic, tak jistě přijde den, kdy budeš příjemným okouzlen.
Věř, že v životě něco zlé je pro něco dobré a jedno bez druhého nejde, nemůže existovat.
Také jsem to nemněla lehké a možná proto je pak člověk jiný. A posune ho to úplně jinam dopředu.
Jednou jeden pán chtěl spáchat sebevraždu, skočil z okna z velké výšky a jak padal, tak najednou mu doma zazvonil telefon. A on zavolal: ,,ach nééé.„.Tedy si uvědomil, že se cítil jen sám opuštěný, ale teď zjistil, že vlastně nebyl. A řekl: ,,proč jsem to nenechal raději na zítra, mohl jsem žít!“ Nemohl to vrátit. Na smrt je dost času, ale na život velmi málo.
Běž se podívat na lidi, na děti někam do ústavu, nemocnice. A děj jim pár slov, zkus si povídat a uvidíš, jak je uděláš spokojenými A uvědomíš si, že oni jsou šťastný za každý den, že i děkují, že je tu další den. a věř, že jsou rádi, když venku vysvitne sluníčko, když venku zaprší. Když venku sněží.

Otázka je proč si zrovna myslíš, že je život špatný? Je takový jaký si ho člověk udělá, jak se postaví. A pak jsou lidé, kteří jistě ti pomohou třeba. Třeba to ,že jsi raději přišel sem a s někým píšeš. Nevzdal jsi to. Život umí každý vzít, je to moc jednoduché, ale neumí ho naplnit sobě ani jiným a život dát. To je moc těžké a obdivuhodné. Každý je výjimečný na světě i ty. Co vidíš dnes, zítra může být jiné. JAKÉ? Takové, jak budeš pro to chtít udělat, aby to bylo takové podle tvé představy. Vše nejde hned, ale pílí pomalu dojdeš. Říkám si, když to není nevadí, přece si nebe poradí. Nač si dělat hlavu? Každý má své místo v davu.
Hele já ráno zase nadávám budíku, co je na mobilu, že mě budí i ,když nevstávám. On totiž má prasklý display, tak se nedá vypnout. A budí si jak se mu zachce. Tak já mluvím s ním, protože dám ho jinam, on začne pak ještě více zvonit, hodím pod postel, zvoní jak o život a budí celý panelák pak. takže mně nezbývá nežli vstát a zamáčknout. Jenže to já už musím stejně vstát. Jen si to někdy rozmyslí a o víkendu nebudí, ale jen někdy. Vyhodit ho nemohu, protože ho potřebuji a jiný kupovat? To také nejde. Tak se s ním musím smířit. Protože na druhý se mi nikdo nedovolá, ale na tento stále ano.
Takže jdi svým těžkým údělem, ať jsi potom Andělem.

Lorrien

Vyjádřila jsem se ji k Tvé první otázce, víckrát to již dělat nebudu. Z toho, co děláš (píšeš na veřejné fórum) vyplývá, že si o tom chceš s někým promluvit. Abych Tě neurazila, nepoužívám zažité termíny pro „touhu po pozornosti“.
Někoho si najdi, zajdi za obvodní, popros ji o žádanku na vyšetření u psychologa, ten Tě vyslechne a rodiče o ničem ani nemusí vědět.
A ne, nikdo neví, čím sis prošel, ale to neznamená, že nevíme, jak se cítíš. Mnozí z nás jsou na tom stejně možná i hůře.
Snažíme se Ti pomoct, ale také pro to musíš něco udělat.
Přeji hodně štěstí.

pusinka50

Poslala jsem ti odpověď do interní pošty, to je ta modrá obálka u tvého nicku na tvém profilu.

bolak

A čím sis teda prošel?

Questman

Není nad to, udělat si falešný nick a dělat si srandu ze zdejší komunity co?
Jdi na psychiatrii ;)
Doplňuji:
Jinak můžu doporučit pár příjemných věcí co se v životě dají najít.
Masturbace
Alkohol s přáteli (do 18 let ale nelegální a to s přáteli musím zdůraznit, ožrat se jak prase doma u kompu nikomu nepomůže, jen se to zhorší)
PC hry
Youtube videa
Díl Simpsonových Hodný, zlý a zfetlá (nevím proč ale na moje puberťácké deprese vždycky zabral :) )
Spánek
Masturbace
Příroda
Zvířata
Filmový maraton Harryho Pottera
Masturbace
Pizza Quadro Formagi :3
Nightcore
Četba knih (doporučím zase Harryho Pottera, možná ještě lepší než filmy) – to zvlášť pomáhá na deprese způsobené přemýšlením (třeba jako: Jak nekonečný je vesmír?......sakra to se nedá představit!..­...jsme tak bezvýznamní…debilní škola, jaký má význam oproti vesmíru?! atd. atd.)

zjentek

myslím, že mám řešení ..co kdybys místo toho, abys ten posranej den vnímal, prostě jen tak tupě čekal na další? Chápeš? Př: zavolá ti známej a řekne

  • pojď někam
  • nemůžu
  • a proč ne?
  • seru na všechno, čekám na další den

..a tak by to šlo pořád dokola
v praxi by tě žádnej dnešek prakticky nemoh rozkolejit, no ne?
Doplňuji:
..a pamatuj- pokud tady ty věci s námi řešíš férově a plánuješ nějakou hovadinu, tak máš povinnost nám tady sdělit min. název hřbitova, kde bychom pak teoreticky mohli zajít sdělit pozůstalým, že jsme tvé rozpoložení znali a eventuálně se podělit s předky, kdo považoval tyto tvé otázky za zajímavé a kdo ani ne :o

rigormortis

A jsem jediný co tohle cítí…uáááá

bluegrassák

Téměř každý si takovým obdobím prošel. Vyprdni se na rady, že máš život před sebou a jiný blablaba. Nikdo z nás opravdu neví jak se právě teď cítíš. Vyprdni se i na kecy, které čtěš na Facebooku. Pokud máš rád hudbu a cítíš se nepotřebný a nepochopený, najdi si ihned nějakou náplň v životě, která Tě opravdu zavalí. Vezmi si pár stovek a kup si kytaru. Začni brnkat. Zpěvníky a návody jsou ke stažení. Na youtube toho je mraky. Pak bude i kapela. Mě to pomohlo. S kytarou a starejma Nedvědama budeš mít i snažší přístup do srdíčka nějaký princezny, která na Tebe čeká. Čus

bolak

klob1: tak si z něj přendej simkartu, né?

bolak

rigormortis: aj tak mě to taky sere že se ráno probudím, noaletak co mám dělat no?

rigormortis

nechápu…