pizlicka

Hrozí, že nebudu mít zaplacené daně, když jsem 16 let neobnovila smlouvu se zemědělským družstvem?

jsem vlastníkem polí po tatínkovi. Tatínek měl se zemědelskym družstvem uzavřenou smlouvu o užívání, takže za něj platili daně. Tatinek zemřel v roce 2000, já od té doby smlouvu se zemědelskym družstvem neobnovila. Již je to 16let. Nedávno došlo k přeměřovani, tzv.digitalizaci. Musí se tato změna prý hlásit do konce ledna na finančním úřadě. Hrozi, že nebudu mit zaplacené daně?? Kdy je to promlčené? Já smlouvu neobnovila 16let a nevim, jestli družstvo dále platilo a jestli pole i bez smlouvy uživalo. Poradite prosim, co dělat? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Proběhlo dědické řízeni po zemřelém panu otci? To je první věc, kterou jsi měla nahlásit na družstvo, protože podle stanov družstva se členství i majetek převádí na dědice, pokud to ovšem stanovy dovolují. Pokud družstvo používalo pole i po celou dobu 16 let, platilo i daně.

P.S. Jak si dopadla s tím vodoměrem?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nechaji-me-to-vodarny-zaplatit#discussion

Další odpovědi
cukrar

Spojte se s nájemcem polí, zjistěte stav, uzavřete smlouvu. Po digitalizaci platí poplatek jen vlastník, nikoliv nájemce. Kdy byla digitalizace ukončena?

Mc Merkurion

… jak píše barbakan,družstvo teoreticky neví,že majitel je mrtvý,daně platilo určutě (ale pozor,od jisté doby se to všude měnilo,alespoň v mém okolí,a daně platil majitel)
… ale je tu otázka:
>>> kam chodily peníze z pronájmu? <<<

pizlicka

Barbakane,odpoved mas v diskuzi na vodomer.jsem ti tam nechala vzkaz 🙂

pizlicka

CUKRAR digitalizace byla ukoncena před mesicem,ja jsem majitel polí.

cukrar

Musíte kontaktovat pověřenou pracovnici, dostanete dokumenty, podle kterého podáte přiznání a daň.
Páč se Vám asi změní (trošku) plocha. Nevím podrobnosti o Vaší polnosti, těžko můžu dát přesnou radu. Ale opravdu referentka o digizalitaci a družstvo Vám poradí.