pájulinka

Prosím Vás o radu,mám Jeepa Grand Cherokee a po automatickém zapnutí 4×4 v terénu,se to na silnici kroutí.Čím to je?

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,koupila jsem si Jeepa Grand Cherokee 3.1 TD r.v :1999 a mám problém ,že když se mi v terénu automaticky zapne 4×4,tak se mi pak na silnici zdá,že se to auto kroutí.Příjde mi,že se to 4×4 nevyplo,ale nevím.Nevěděli by jste náhodou prosím,čím by to mohlo být?

Odpovědi
venkovan

Může se tak stát.
Po projetí terénu a vypnutí náhonu zkus couvnout, trochu zatočit na jednu a potom druhou stranu aby náhon vyskočil. Jinak s ohledem na věk automobilu to vidím na nějakou chybičku kterou asi vyřeší servis.
Doplňuji:
Že se nevypne 4×4 se pozná lehce – je slyšet jak méně zatížená kola se v zatáčce smýkají (přední a zadní náprava při zatáčení má jinou dráhu, tedy jiné otáčky a jedno z kol se musí "utrhnoutů – proklouznout), Když pohon nevyskočí, a navíc zůstanou sepnuté uzávěrky diferenciálu. tak auto nemá chuť moc zatáčet, jízda je tuhá (vše za pomala)

honza19hk

to by dělat nemělo,protože normálně se jezdí i na silnici s pohonem 4×4 .Nemáš tam uzávěrku? pak by ti to dělalo a s uzávěrkou nelze zatáčet.

Normální to ale nebude,v servisu to vyřeší. Podle čeho se ti zdá,že se to kroutí,nezaponeň,že to auto je těžší ,vyšší,dobře odpružené tzn,že se to bude chovat jinak než osobák.

Nicméně když to nedělá u mé osmikolky proč by mělo dělat u 4×4.Tzn pokud to je opravdu nějaká závada tak do servisu.Ono se totiž takhle blbě radí,abych věděl přesně čím to je musel bych se v tom projet.