Prosím vás, mohu poskytnout azyl?

Jako občan jednomu pavouku a molu z chodby? Mám dojem že hodně pořekadel se neslučuje se skutky. Jsem přesvědčen, že téměř 45,5tá domácnost pavouky buď zabíjí nebo vyhání ven. Podle 69,75% občanů v ČR věří, že pavouk v domě přináší štěstí. Ankety se zůčastnili dospělí lidé. Dále jestli mohu jako obyčejný občan poskytovat azyl když nejsem instituce. Je o tom zmínka v nějakém paragrafu? Pavouka bych umístil někam nahoru na WC, abych jeho výkaly nemusel uklízet. Mola bych si schoval do mouky která by mu neměla uškodit. Tak prosím jestli víte, tak napište. Pak vám sem napíšu jak to s tím azylem dopadlo.

Nejlepší odpověď
led

Môžete poskytnúť azyl. Ale je treba aby si každý žiadateľ napísal žiadosť o azyl, uviedol dôvody emigrácie zo svojho domova, spôsob obživy u vás, miesto pobytu atď. Toto prosím vypísať 3×, notársky overiť, priložiť kolky v určenej hodnote… A čakať na rozhodnutie príslušného úradu.
PS.
Pokiaľ nechcete čakať, v utúlku zvierat je azylantov dosť, stačí prísť a vybrať si.