Miike

Prosim vás lidi zčeho se dělají bedary da se nějak předejít ? jeto ovlivení stravou ? nebo rada jak nejlíp je odstranit

Doplňuji:
Prosim vás lidi zčeho se dělají bedary da se nějak předejít ? jeto ovlivení stravou ? nebo rada jak nejlíp je odstranit ne vymačkavaním

Nejlepší odpověď
anonym

Moc ti nepomůžu. Samozřejmě některé potraviny (čokoláda, ostré koření atd.) se nedoporučují. K tomu je vhodné používat kosmetické přípravky ze speciální řady k tomu určené. A hlavně doufat, že věkem sestav upraví. Při těžkém akné je vhodné navštívit kožního lékaře. A také by pomohlo zrušit víkendy. Moje dcera totiž tvrdila v tomto věkovém období, že se nemusí ani dívat do kalendáře a když jí něco „vypučí“ uprostřed čela, ví že nastal pátek. Vždycky když si chtěla vyrazit o víkendu do společnosti, nějaký pupínek jí vyskočil. Můžu tě ujistit, že dnes má pěknou pleť a žádné problémy s akné.

Další odpovědi
anonym

Miike, tato otázka tu byla položena a zodpovězena už mnohokrát. Zadej si ji do vyhledávače a zkus se podívat na starší odpovědi. Snad Ti to pomůže.
Beďary většinou souvisí s dospíváním a po srovnání hormonální hladiny jejich výskyt zpravidla ustoupí. Ostrá jídla mohou tento stav zhoršit, také čokoláda. Pokud je stav hodně obtěžující, je dobré zajít ke kožnímu lékaři. Jsou sice kosmetické přípravky, které mohou pomoci, ale ani ty nejsou samospásné a většinou jsou cenově dražší než léčiva. Pokud se přesto rozhodneš pro kosmetiku, tak hledej druhy pro problematickou pleť. Poradí ti v každé lékárně.

Elenka

Předejít? To nejde… Ale můžeš si čistit pleť nějakými vodičkami, ty to mírní a vysušují pleť, v obchodech jich mají fůru. Taky pomáhá, když si uděláš heřmánek a potřeš si jím pokožku, kde se ti uhry dělají… A mačkáním se samozřejmě roznáší. Takže tohle jsou jediné rady, které ti mohu dát. Bohužel ale účinek nikdy není úplný, jak jsem psala na začátku, dá se to jen mírnit…