Vašek123

Prosím vás láká mě naučit se ruštinu ale nevím čím začít. Prosím o radu :)

Odpovědi
Kelt

Kup si učebnici – ruština pro samouky. Podmínkou je zvuková nahrávka – a začni se pomalu učit azbuku, cvič gramatiku, uč se slovíčka, poslouchej, opakuj slovíčka, tvoř věty. Ruština je slovanský jazyk, tak je v mnohém podobná v češtině, ale ne ve všem.
Nebo se přihlas do jazykové školy, kurzu atd. Záleží, jaké jsou tam možnosti, a jaká je úroveň ruštiny, vyučujících. A pokud chceš šetřit, jdi na ulozto.cz a tak si můžeš stáhnout taky dost materiálu na studium.
Obecně platí, že ke studiu jazyka potřebuješ poslouchat ten jazyk a vědět, o čem se mluví, tedy český překlad.

SportWoman

začni azbukou :)

zzzzz

azbukou, to je základ, nauč se ji psát i číst. pak si najdi něco pro samouky, nebo se přihlas do kurzu.

Lamalam

Přihlaš se do jazykového kurzu, nebo se přestěhuj k nám do KV, tady je v sezóně Rusů jako máku, třeba se od nich něco naučíš.

led

Počúvať a čítať, to je základ. Filmy v originále v ruštine tých je na internete dosť,literatúry tiež. Takže hurá do obrázkovej azbuky, naučiť sa písmenká, spôsob ich písania a vyslovovania, spájania do súvislých viet.

Слушайте и читайте, это основа.
Фильмы оригинала на русском языке является Интернетом достаточно, в литературе также. Так что, давайте идти, пойдем к картине кириллицей, чтобы узнать, как вы пишете письма, и произнес, связывая в когерентных предложения.