Amy9898

Prosím vás..Jak se vypočítá měna obyvatelstva?

Předem moc všem děkuji

Odpovědi
lemur

no tak toto se bere v demografii na VŠ. myslíš, že se to dá tady vysvětlovat?
zhruba jsou to plynule probíhající změny v počtu a složení populace, dělí se na přirozenou měnu obyvatelstva (narození a úmrtí) a migraci (stěhování obyvatelstva).
vypočítat se dá spíše jen model s určitou nepřesností. přesné údaje lze zjistit např. z matriky (narození, úmrtí, stěhování), jednou za deset let se opakuje sčítání obyvatelstva.

Drap

Co to je měna obyvatelstva ? Netuším na co se ptáš ?