haha

Prosím vás, já jsem cizinec a bydlím v Česku. mám otázku, jestli existuje v češtině taky vázání slov(linking) jakko v an

jak se cítíte, když slyšíte cinzinci mluví česky?(kromě těchto dětí, které se narodily v Česku)

Nejlepší odpověď
quentos

jasně, taky vážem, ale jenom v tom smyslu, že jednotlivá slova ve větě spojíme do jednoho nebo několika celků, jako by se jednalo o jedno slovo (typicky např. podtatné jméno s předložkou). Jinak ke změně výslovnosti z důvodu vázání nedochází (např. že by se -s- vázalo jako -z- jako v angličtině nebo -x- jako -z- jako ve francouzštině).
Slyšet cizince mluvit česky vždy potěší – už z toho důvodu, že jde o těžký jazyk, je vždy chvályhodná vůle každého učit se ho.
Doplňuji:
*podstatné

Další odpovědi
iceT

Cítím se dobře a líbí se mi,když cizinec mluví česky.

RyuzakiKate

Obdivuju každého, kdo se rozhodne učit česky, je to určitě nesmírně těžké, tolik skloňování, pádů… A hlavně máme dobrý sprostý slova, kterými si člověk opravdu dobře uleví :P Ráda slyším cizince mluvit česky, je to roztomilé a srandovní.