Prosím řekněte mi k čemu slouží toto chem.sklo(žlutý kruh)ta trubice nemá vnitřek takže to asi nebude chladič,tak co to?

http://img860­.imageshack.us/f/150636­2979.jpg/

Odpovědi
mosoj

Fotka zamoc nestojí. Trochu jsem si ji upravil ale zdá se mi že uvnitř baňky na trubici něco je, takže jsem si myslel že homogenizátor, pokud tam nic není tak při proudění se tam sníží rychlost kapaliny a je lépe vidět. To první bych typoval na odměrný válec se zábrusem nebo spodek pyknometru.

limetan

to první – souhlasím s předchozí odpovědí – je zřejmě odměrný válec, to druhé je podle všeho žíhací trubice z křemeného skla – používá se ve vodorovné poloze a žíhaná látka je umístěna v rozšířené části. Tento způsob umožňuje žíhat látku v atmosféře přiváděného plynu – jedním hrdlem vstupuje, druhým vystupuje