Pokročilý

Prosím příklad konkurence

1. cenová konkurence v ČR
2.necenová konkurence v ČR
3. přirozený monopol v ČR

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Cenová konkurence např. Alza a CZC

Přitozený monopol má třeba česká pošta na běžné dopisy

Další odpovědi:

Bronzový

tak nevím, ale odpovědi na tyto otázky zcela určitě najdeš ve svých učebnicích..

1. třeba letákové nabídky, kdy máslo stejného výrobce bude v Lidlu za 33,- a v Penny za 29,-

3. napadá mě telecom, který vlastní všechny "drátové" telefonní linky a tyto linky dále pronajímá např. dalším poskytovatelům internetu nebo firmám zajišťující hovory přes pevné linky

Stříbrný

Pokud je tato otázka ze školy tak odpovím asi nevhodně.
ad 1/ cenová konkurence - připadá mi, že se tato zdravá síla tržní ekonomiky u nás vytrácí přesto dám příklad: jeden soukromník Vám prodá na tržiště stejná jablka levněji než druhý.
ad 2/ tato forma konkurence u nás podle mě nyní převažuje: mobilní operátoři, bankovnictví a možná i sít supermarketů (ano něco na letáku zlevní a něco co na tom letáku není zdraží) ale v průměru jsou jeden za 18 druhý bez 2 za 20. Jednoduše tam jdem nakoupit něco "levnějšího" a přitom tam nevědomky koupíme i něco "dražšího" než u konkurence.
ad 3/ jak už bylo řečeno pošta a třeba i velké energetické společnosti.

Stříbrný

1. Například Kaufland × Tesco, jeden obchod dá rohlíky do akce a druhý to po chvíli udělá také, nebo mléko.

2. Konkurence u pohodlí při nákupu-v Glóbusu stříkají do nákupního prostředí vůně, hraje hudba.. Přesný příklad nevím.

3. Armáda české republiky. U toho nevidím konkurenci, jelikož je to MONO(=jeden)pol., výhrada České pošty na vydávání známek, její výhrada na posílání dopisů do 50g..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.