Avatar uživatele
Kai

Prosím příklad konkurence

1. cenová konkurence v ČR
2.necenová konkurence v ČR
3. přirozený monopol v ČR

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4519 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Cenová konkurence např. Alza a CZC

Přitozený monopol má třeba česká pošta na běžné dopisy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

tak nevím, ale odpovědi na tyto otázky zcela určitě najdeš ve svých učebnicích..

  1. třeba letákové nabídky, kdy máslo stejného výrobce bude v Lidlu za 33,– a v Penny za 29,–
  2. napadá mě telecom, který vlastní všechny „drátové“ telefonní linky a tyto linky dále pronajímá např. dalším poskytovatelům internetu nebo firmám zajišťující hovory přes pevné linky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Pokud je tato otázka ze školy tak odpovím asi nevhodně.
ad 1/ cenová konkurence – připadá mi, že se tato zdravá síla tržní ekonomiky u nás vytrácí přesto dám příklad: jeden soukromník Vám prodá na tržiště stejná jablka levněji než druhý.
ad 2/ tato forma konkurence u nás podle mě nyní převažuje: mobilní operátoři, bankovnictví a možná i sít supermarketů (ano něco na letáku zlevní a něco co na tom letáku není zdraží) ale v průměru jsou jeden za 18 druhý bez 2 za 20. Jednoduše tam jdem nakoupit něco „levnějšího“ a přitom tam nevědomky koupíme i něco „dražšího“ než u konkurence.
ad 3/ jak už bylo řečeno pošta a třeba i velké energetické společnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

  1. Například Kaufland × Tesco, jeden obchod dá rohlíky do akce a druhý to po chvíli udělá také, nebo mléko.
  2. Konkurence u pohodlí při nákupu-v Glóbusu stříkají do nákupního prostředí vůně, hraje hudba.. Přesný příklad nevím.
  3. Armáda české republiky. U toho nevidím konkurenci, jelikož je to MONO(=jeden)pol., výhrada České pošty na vydávání známek, její výhrada na posílání dopisů do 50g..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek