Vašek123

prosím poradte s matikou :)

z opačných konců trasy dlouhé 28km vyjeli proti sobě ve stejný okamžik dva cyklisté. každy z nich projel celou trasu stálou rychlostí, rychlejší byl v cíli o 35 min dříve. na trase se cyklisté minuli právě po 1 hodině jízdy jakou rychlostí jel pomalejší z nich ??

Nejlepší odpověď
anonym

Namaluj si to. Je to jednoduchý příklad. Nejdřív musíš zjistit, jak dlouho trvalo cyklistům projet celou trasu. Nejdřív si spočítej jednoho, potom druhého. Potom už bude „moucha“ spočítat rychlost. Až to budeš mít, napiš výsledek. Zkontroluji ti to.

Další odpovědi
anonym

Ano – jak píše Ocko, dvě rovnice o dvou neznámých, nic složitého – jen si dej pozor na jednotky – resp. jejich přepočty.