IvanHorvat

Prosím poraďte, Nezaměstnaný bez podpory a jakéhokoliv příjmu ve vlastním domě, bydlící sám o co jo možno žádat.

Náklady na topení 3000 Kč/měsíc, Elektřina 1000 Kč/měsíc, voda 100 Kč/m, odvoz odpadu 100 Kč/m. Kolik asi tak dostanete?

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/prispevek-na-bydleni/
podle této kalkulačky si přibližně vypočítejte
kolik byste asi měl dostat peněz, ale přesně
by Vám to spočítali na Úřadě práce kde bydlíte..
částku vyplácejí zpětně za čtvtletí..
Doplňuji:
nemáte-li dítě mohli by Vám možná
dát ještě případně jinou dávku, ale
s tím nemám zkušenosti..

Další odpovědi
Wang

Pokud jste pracoval, žádejte o podporu v nezaměstnanosti. Rekvalifikační kurs si udělejte… to na úřadech.

S hajným se domluvte na nějakým topiči (za práci v lese), pár brázd brambor, nějaký ty slepice, foliovník se zeleninou atd. kolem domu.

Zeptejte se na obci, jestli by byla nějaká práce. Můžete zkusit faru, místní firmy… něco…

Těžko radit, nepíšete nic o Vaší profesi a místě bydliště (okraj města, obec, vesnice…)

anonym

Řekl bych, že dokud bydlíš ve vlastním, máš smůlu s nějakými dávkami. Až prodáš dům a spotřebuješ peníze utržené za jeho prodej a budeš někde v nájmu, pak můžeš něco dostat.
Mít vlastní dům a plakat, že chceš nějaký příspěvěk od státu je jako kdybys měl auto a chtěl jsi od státu příspěvěk na benzín.

anonym

Můžete si pro sebe žádat o dva druhy příspěvků – příspěvek na bydlení, kam zahrnete veškeré náklady, které zde uvádíte + kominíka a mám dojem, že i daň z nemovitosti. Kromě tohoto příspěvku byste měl mít nárok i na příspěvek v hmotné nouzi, což je příspěvek jednorázový, který má krýt zejména náklady na Vaši stravu a nejnutnější výdaje, ale může se opakovat, pokud se Vaše situace nezmění.

Zajímalo by mne, z jakého důvodu nepobíráte podporu. Pokud jste si o ni nezažádal, tak to neprodleně udělejte. Podmínkou samozřejmě je, že splňujete zákonem stanovené podmínky. Doufám, že jste přihlášený alespoň na ÚP. I v případě, že na podporu nárok mít nebudete, tak za Vás bude pojištění platit stát a bude se Vám doba, po kterou jste evidován na úřadě, započítávat do důchodu.

Mc Merkurion

jedině podporu v nezaměstnanos­ti,ostatní příspěvky žádné,daň z nemovitosti se zvedla,ceny klesají,ale na příspěvek na bydlení nemáš nárok,ten se vyplácí na základě výše nájmu,ale máš vlastní dům,takže podle úřadů jsi milionář,odpo­věď: NIC

jirkajirka

Bydlím v rodinném domku s manželkou ale tak vysoké náklady na topení a elektřinu nemáme.Tak o 1/4 meší.Obytná plocha 90m2