tanonym

Prosím poraďte mi mám kamaradku která se řeže a je jí12 nevím co mám dělat zkoušela jsem jí v tom zabranit. Pomoc dík t.

Její nej kamoška se řeže taky a když jim to říkam tak mě neposlouchají

Nejlepší odpověď
huky

No myslím ze jim to nerozmluvis znám hodne lidi který se rezou nebo rezaly moje holka se taky rezala ale přestala kvůli me lidi se rezou z buvodu ze se snaží pretransformovat psichyckou bolest na fizickou a prý je to pak uz nebo jako závislost uz se toho těžko zbavuje zkus jim život nějak zprijemnit musí mít radot ze života aby neměli jakou bolest transformovat do fizicky ale vsadim se ze kdyz pokud má kluka tak kdyz ji řekne at to nedela nebo třeba se s ni rozejde tak ze toho nechá a pokud nemá třeba je to ten důvod psichycky bolesti Mozna kdyby mela oporu a lasko tak by toho nechala ;) snad ti toaspon trochu pomute :/

Další odpovědi
zjentek

tolik se tím netrap, podívej se zde-
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ostrovy-velke-britanie-nejsou-povazovany-jako-kontinent
..a zjistíš, že lidé mají mnohem větší starosti, než ti připadaj ty tvé :o

marci1

To, co dělají, je nebezpečné, a Ty to víš. Na sebepoškozování se mohou stát velmi rychle závislými podobně jako na drogách nebo alkoholu. Hrozí samozřejmě i otrava krve nebo to, že až budou hodně zoufalé, tak říznou příliš hluboko. Pokud s tím nedokáží přestat samy, ať se svěří rodičům a jdou rovnou za odborníkem – psychologem. Je od Tebe hezké, že jim chceš pomoci, ale tohle za ně vyřešit bohužel nedokážeš, to musí ony samy. ☹

huxa

Na sebepoškozování není nic špatného, jestli máš čistou hlavu a čistý nástroj, jinak ti to při nejlepším začne hnisat, při nečisté mysli se můžeš říznout příliš hluboko.
Jestli jí chceš pomoci-neber jí svoji zálibu, zkus jí pomoc ji transformovat k tomu, aby si vyvolávala více adrenalinu, endorfinu, apod.
Třeba, aby nepoužívala žiletku, sklo, apod. ale nůž, nejlépe nenaostřenou žabičku či něco podobného a neřezala se na předloktí, … ovšem na citlivnější a bezpečnější místa-např. prsty z vnější strany, nejlépe nad tukovou vrstvou, né nad kostí, neb tak i při větším projetí si nic moc nepoškodí a nebude to ani tolik bolet.
_____________­________________________­________________________

Sám občas tuto činnost provádím, pomáhá mi to soustředit se a s hodně velkým objemem kávy jsem takto velice produktivní. O fyzické bolesti při řezání nikdy nejde, vše je o hormonech, tak, jako většina činností.

uccello

Kecy. Jediný lék je zaměstnat ji. Když má člověk co dělat, tak nemá čas myslet na takové kraviny. Chodí s ní někdo ven? Jezdí na výlety s kamarády? Nebo jen čučí na Facebooku a sere jí, že si s ní nikdo nepíše?

ivzez

Jestli jí nebo jim oběma opravdu chceš pomoci,
musíš se obrátit na dospělé (sama to nezvládneš).

Vyber si dospělé/ho, ke kterému máš důvěru
(své rodiče, třídní učitelku, školního psychologa)
a promluv si s nimi. Nemusíš hned říkat jejich jména,
ale aspoň se poraď, co/jak dál.

lota

Bojím se, že sama jim nepomůžeš. Zkus jim najít jinde odbornou pomoc. Hlavně ona musí chtít, nejde o to, že ty chceš, aby s tím přestala.