stana73

Prosím poraďte,jaký máte rádi salát?Nějakou vaši lahůdku.

Nejlepší odpověď
panenka

Mám ráda Šopský,mrkvový,o­vocné, těstovinové.

Další odpovědi
arygnoc

Jako specialitu dělám okurkový salát s jogurtem nebo se sladkou smetanou (okurka sa nastrouhá), osolím, žerný pepř a červená paprika.
A teď to překvapení:
do salátu dávam červený rybíz, když není čerstvý, i zavařený.
Výborná kombinace chutí a barev.
;)

Miroslavst

Pokud máš na mysli salát jako přílohu k jídlu, tak okurkový, zelný. Zelný může být i s křenem.
V létě papriky, rajčata, cibule.

sara-sara

Já si už léta dělám salát Tzatziki, z receptu, který jsem kdysi získala na jednom řeckém ostrově :) Bílý řecký jogurt, třeba 300g (je hustší, když není, koupím jogurt a smetanu) smíchám s olivovým olejem (minimálně 1 polévková lžíce), vinným octem (tak 1/2 lžíce, někdy dávám i méně), vymačkám asi 3 stroužky česneku, podle chuti osolím.. Nastrouhám až 2 salátové okurky, rukama z nich pořádně vymačkám vodu (aby salát nebyl řídký) a vmíchám do jogurtu. Někdo do toho dává kopr, mně to ale víc chutná bez něj) Je to moc dobré a jednoduché :)
Doplňuji:
Ještě je moc dobrý Řecký salát. Podobá se Šopskému, ale místo balkánského sýra je v něm řecký sýr feta.

anonym

Nejraději mám klasický rajčatový salát,šopák,ale ten si dávám samostatně,jako véču,nebo jako oběd v létě,je na mě moc sytý.U syna jsem jedla salát caprese(byla tam mozarela,rajča­ta,oliv.olej)ne­byl špatný,ale já dávám přednost klasice.

pusinka50

Já tento salát dělám jako hlavní chod: 500 gr těstovin (vrtulky) uvařím v osolené vodě. Přecedím, opláchnu studenou vodou. Přidám 15–20 dkg balkánského a 15–20 dkg eidam sýra na kostičky. Jednu červenou čerstvou papriku nakrájenou na kousky, cca 15–20 dkg mražených zelených fazolek spařených vroucí vodou, 10–15 dkg mražené kukuřice, 1 balíček zelených oliv (s papričkou uvnitř)překrájené na půl či třetinky, několik stroužků rozmačkaného česneku podle chuti, sůl, pepř, zakápnu olivovým olejem. Nechá se uležet několik hodin, pak je mňam mńam delikatese:-) Normálně nejím fazolky ani olivy, ale v tomhle salátu vůbec nevadí, naopak jsou super:-)

dědapetr

Nejraději má rád salát z mořských plodů.

jahudka_vlm

Tuňákový salát: salát, tuňák, vejce, rajčata, cibule, sůl, olivový olej nechat proležet a pak do té mňamky namáčet rohlík – je to delikatesa!

hanny 2

Dělám si často tento salát:salátový okurek,rajčata,pa­priky-nakrájet na větší kousky,cibule na půlkolečka/nemusí být/.Řecký sýr FETA nebo stačí Sofra-je levnější/Lidl/roz­krojit asi na 6–8dílků,polít oliv.olejem+posypat tymiánem,dát zapéct na 20min.do trouby/když nemám čas,stačí 1 min.mikrovlnka/,za­míchat do zeleniny,můžeme přidat olivy,k tomu tmavý nebo celozr.chleba nebo jaké pečivo máte rádi.Je to mňamka k obědu i k večeři.Někdy použiju ledový salát natrhaný na kousky+pečený sýr.

Aznoch

Zkuste třeba tenhle – jednoduchý na přípravu, ale moc dobrý: http://www.vse­ovareni.cz/re­cepty/norsky-salat-s-uzenym-lososem/

Zdroj: www.vseovareni.cz

iceT

Občas si udělám ovocný salát,ovoce,které mám ráda-ananas(čerstvý nebo konzerva)jablko,man­darinky,jahody(i z kom­potu)banán-to vše nakrájet,smíchat s hrubě drcenými vlašskými ořechy a přidat zakysanou smetanu nebo bílý jogurt.
Co nejrychleji sníst,jelikož banán dlouho nevydrží,nebo banán lze vynechat.

lola

Výborný je sálát Caesar. Římský salát,čerstvá rajčata(mohou být i cherry). Krutony z toust.chleba,par­mazánové hobliny a ančovičkový dresing,restovaná kuř.prsa. a opečená slaninka. Více na str. recepty.cz

Pendolino

My mame radi těstovinovy s tunakem.U vařim si kolinka nebo vrtulky ty častěji,po scezeni je necham vychladnout,přidam kousky tunaka muže byt i ten levny,nakrajene rajčatka,kuku­řici,osolim,o­pepřim a přidam tatarku nebo kdo nechce tatarku tak majonezu.je fakt dobry

mipan

Můj hit poslední doby je salát coleslaw, příprava je jednoduchá a je to vážně mňamka 🙂

Zdroj: www.recepty-na-dobroty.cz/re­cept/3893-zelny-salat-coleslaw.html