aramah

Prosím poraďte Husqvarna.

Husqvarna 435 motorová pila, čerpadýlko je nové a stále nemaže.
Prosím třeba odkaz děkuji

Doplňuji:
Oběma moc díky maže huráááááááá
díky

Nejlepší odpověď
tom004

Možná se něco najde tady.

http://www.hsqin­tec.sk/index.php?st=fo­rum&for=1&tem=4

Další odpovědi
Petrejk

podívejte se zespoda na pilu nebo z boku najdete kapku(znak) a u toho je dírka v které je šroub a tím pootočte a bude mazat 🙂

venkovan

Když už maže, tak drobnost – nenechávejte v ní bioolej když pilu přestanete používat na delší dobu – třeba jen několik dnů. Vylít a propláchnout minerálním olejem.

jendahun

Jenom ještě doplním: čím delší lišta,tím víc se musí přidat tím šroubkem na čerpadle.Když se vyřeže benzín v nádrži,v olejové nádrži má trochu oleje vždy ještě zůstat.Zkouška mazání:konec lišty namíříte na papír na zemi a přidáte plyn – musí být vidět čárka nastříkaná olejem.Nezapomeňte čistit drážku lišty a mazacích otvorů na liště.Raz za čas vylijte všechen olej z nádrže a nalijte trochu benzínu(v nádrži je kovové sítko),nechte chvilku působit a vylijte.Neměl bych to říkat,ale pokud chcete mít olejové čerpadlo v pořádku a ne kouli mazlavé pryskyřice,ne­používejte biologicky odbouratelný olej vůbec.Pro příležitostní řezání použijte motorový olej M6A(samozřejmě na mazání řetězu).Snad to nebude taková ekologická katastrofa a vy nebudete muset hned tak měnit nové čerpadlo.