Prosím poradíte mi? Chci koupit jako dárek – nevím jak se tomu říká – malé kovové kuličky zavěšené v řadě za sebou 5–7

odráží se vždy jen první a poslední, bývá to vidět třeba ve filmech na kancel. stole – nevím jestli to má nějaké baterie

Nejlepší odpověď
ReHu

http://www.zbo­zi.cz/items?q=New­tonova%20houpa%C4%8Dka&or­der=relevance&min­Price=&maxPri­ce=&sId=&r=tab&re­dir=1

Další odpovědi
atriplex

Je to Newtonovo kyvadlo. Žádná baterie tam není, pracuje to na principu fyzikálních zákonů, proto ten název. Na jedno natažení to udělá takových 10–12 úderů.