Avatar uživatele
annas

Prosím, poradíte, kde koupit láhev ředidla pro potřebu v domácnosti?

Byla jsem dopoledne v drogerii a chtěla láhev ředidla na umytí štětce po natírání. Neuspěla jsem – prý ředidlo mohou prodat jen těm, kdo vlastní živostenský list. Ten nemám. Chápu – ochrana proti zneužití. Rada od prodavaček – sehnat si někoho, kdo vlastní životnostenský list. Na dobírku?
Doplňuji:
Je pravda, že jsem barvu kupovala v specializované prodejně. Chtěla jsem ředidlo na alkaprén. Takovou jsem dostala odpověď. To je tak, když kupuje něco ten, kdo tomu nerozumí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, Miroslavst, anonym, vagra, rynek878, anonym, iceT před 4843 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

to je divné,jedině že jste sháněla ředidlo ve specializované prodějně,jinak v drogerii kde se prodávají barvy na malování jsou i ředidla,já ho koupila v Bauhausu bez problémů

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Tak to se divím-ředidlo????
Ředidlo je volně prodejné.
Vy jste zřejmě chtěla toluen, ten se prodat bez ŽL nemůže.
Na umytí štětce vám stačí nitroředidlo C-6000

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zakoupila jsem ho bez problémů v prodejně Teta drogerie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Drogerie oddělení:Barvy laky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ředidlo běžně kupuji ne v lahvích ale v plechovce 1/2l nebo 1l v drogerii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Annas: Pokud jste měla originální Alkaprén ( vyrábí se jenom na Slovensku) tak ten je ředěn toluenem. Na toluen bylo někdy v minulosti uvaleno toto omezení kvůli feťákům. Jinak se v Čechách se vyrábí jako náhrada Chemoprén který jako ředidlo používá nitroředidlo. To nitroředidko © ale můžete použít i místo toho toluenu, zejména k vyprání štětce. Nic se nastalo štětec změkne i později když ho do toho nitroředidla namočíte.

Jinak na ostatní ředidla žádné omezení při prodeji neplatí a je jich pěkná řádka druhů.

Doplňuji:
To nitroředidlo klidně použijte i na vlastní přiředění toho alkaprénu. Nic se nestane a bude to fungovat. Snad se to bude jenom o něco rychleji odpařovat, ale to ani nezaznamenáte.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi bych to kupovala tam, kde se kupovala barva.
Ale moc tomu nerozumím. Kupovala jste barvu nebo alkapren? Na barvu vám ředidlo na čištění prodají, Toluen na ředení alkaprenu ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rufus

No s těmito chemikáliemi jsem léta pracovala a používala, Alkaprén, Chemoprén, toluen jsem opravdu používala na ředění všech výše uvedeným a jim podobným. Když došel a nebyl tím pádem po ruce, na vymytí štětce úplně stačil technický benzín, Lepidlo se na něm v benzínu srazilo jako guma a šlo dobře vydrolit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Já jsem se spletla. Vpředu už nemůžu opravit. Chtěla jsem ředidlo na alkaprén, který jsem kdysi koupila. Jednak na mytí štětců, jednak na ředění. Takže je Alkaprén na vyhození.

před 4842 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Klidně použijte i to nitroředidlo na ředění toho alkaprénu. Bude to fungovat a nic se nestane. Snad se to bude jenom trochu rychleji vapařovat a budete mít nepatrně vyšší spotřebu nitroředidla, ale vždyť ho zase nspotřebujete to­lik.

před 4842 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek