dennis15

Prosím, pomůžete mi vypočítat příklad???

http://www.2i­.cz/4a38d0fa29

Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Je to rovnice a ten „zlomek“ podle vás:
zlomková čára je děleno.
potřebuji vypočítat X

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud je to rovnice, tak musí mít i pravou stranu.

Další odpovědi
terry

Rovnice to asi není, to by tam muselo být =. Protože tam není, je to pouze zlomek.
Už jsem tedy vypadla ze cviku, ale pokud máš vypočítat x, měl bys tam mít také nějakou podmínku, čemu se co rovná. A to tam, si myslím, chybí.

Blizna

To je příklad na dělení mnohočlenu mnohočlenem. Postup je někde na internetu stopro, progůgli to. Jinak to není nic těžkýho.

Drap

Zlomková čára je vždy lomítko

baghira

Zásada, že s domácími úkoly se nepomáhá, je na tomto servru poměrně striktně dodržovaná.

děda: patrně jde o to, ten zlomek nějak zjednodušit. A asi by to šlo, ale proč bych se tím zabýval :))

Děda Louda

Jednak se tu zásadně neřeší domácí úkoly a za druhé, to, co ukazuješ není příklad k řešení. Dosaď za x a máš to.

Měla-li by to být rovnice, muselo by se něco něčemu rovnat, což se v tvém „příkladu“ neděje.

anonym

wolframalpha.com >> http://goo.gl/uoqUe

chudst

„x“ samozrejme nevypocitate. Abyste ho vypocital, musel byste mit bud zadano vas zlomek v rovnici. (Tj. napr. vas_zlomek=0. Z toho uz by to odvodit, ze na prvni pohled je videt, ze se nesmi rovnice rovnat + anebo – dvema.)

Jenze vy tam rovnici nemate, vy tam mate zlomek. Zkousel jsem ho ted zjednodusit a priznam se, ze jsem vypadl ze cviku, nepodarilo se mi kloudne rozlozit jmenovatel, abych ho s citatelem vyskrtl.