Pokročilý

Prosím, pomůžete mi vypočítat příklad???

http://www.2i.cz/…

Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Je to rovnice a ten "zlomek" podle vás:
zlomková čára je děleno.
potřebuji vypočítat X

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud je to rovnice, tak musí mít i pravou stranu.

Další odpovědi:

Zlatý

Rovnice to asi není, to by tam muselo být =. Protože tam není, je to pouze zlomek.
Už jsem tedy vypadla ze cviku, ale pokud máš vypočítat x, měl bys tam mít také nějakou podmínku, čemu se co rovná. A to tam, si myslím, chybí.

To je příklad na dělení mnohočlenu mnohočlenem. Postup je někde na internetu stopro, progůgli to. Jinak to není nic těžkýho.

Zlatý

Zlomková čára je vždy lomítko

Zlatý

Zásada, že s domácími úkoly se nepomáhá, je na tomto servru poměrně striktně dodržovaná.

děda: patrně jde o to, ten zlomek nějak zjednodušit. A asi by to šlo, ale proč bych se tím zabýval :))

Zlatý

Jednak se tu zásadně neřeší domácí úkoly a za druhé, to, co ukazuješ není příklad k řešení. Dosaď za x a máš to.

Měla-li by to být rovnice, muselo by se něco něčemu rovnat, což se v tvém "příkladu" neděje.

Zlatý

wolframalpha.com >> http://goo.gl/…

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

"x" samozrejme nevypocitate. Abyste ho vypocital, musel byste mit bud zadano vas zlomek v rovnici. (Tj. napr. vas_zlomek=0. Z toho uz by to odvodit, ze na prvni pohled je videt, ze se nesmi rovnice rovnat + anebo - dvema.)

Jenze vy tam rovnici nemate, vy tam mate zlomek. Zkousel jsem ho ted zjednodusit a priznam se, ze jsem vypadl ze cviku, nepodarilo se mi kloudne rozlozit jmenovatel, abych ho s citatelem vyskrtl.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.