lenka.seda

Prosím pomůže někdo? Z tohoto testu mi chybí úlohy mám vypočítané zatím 1–10 ale dál mi to nejde… Děkuji

http://obaka.cz/wp-content/upload­s/2011/08/Vzo­rovy_test_Mate­matika.pdf
Doplňuji:
Dělám to do školy jako dobrovolný úkol, že donesu nějaký zajímavý test, který si budeme vysvětlovat…

Odpovědi
anonym

Úloha č. 11 správně je E jinou. Vycházím z celkového součtu 180°u rovnostran­ného, mohou nastat u rovnoramenného dvě varianty, ovšem zadání mluví o větším úhlu, tj. vrcholový bude mít vyšší hodnotu o 12°než oba základnové. 180°- 2×54°je 72°.
Úloha č. 12 – spočítat počet čtverců u každého obrazce jakoby šlo o pole obdélníku do kterého je trojúhelník vepsaný. A pak vydělit 2, neboť jde o rovnostranné trojúhelníky. tzn. I 5×3:2 = 7,5 čtverce
II 3×8:2 = 8 čtverců
III 3×5:2 = 7,5 čtverce
Celkem 7,5+8+7,5 = 27 čtverců a to je odp. D.
Úloha č. 13. – myslím, že jde sestavit pouze ze sítě II tj. odpověď C. Kontrola zkuste si to ze čtverečkovaného papíru vystříhat a poskládat.
Úloha č. 14 1 lt vody je krychle 10×10×10cm.
O,6 lt vody je krychle 10×10×6 cm a je to 6OO ml. 10×10cm je 1dm, tj. 1OOcm2, 20 dm je 10×10×20 tj. 2000 cm2.
600 ml bylo rozprostřeno na 2000 cm2 x Xcm výšky. 1000 ml je normálně rozprostřeno na 100cm2 × 10 cm. Dejte si to do trojčlenky. Vyjde 600 ml vody vychází na 3 mm – správně je B. Na to navazuje další dotaz 2,5 m2 je 625 dm2. když O,6 lt vody je na 20 cm2, pak na 625 dm2 naprší cca 18,75 lt vody – odp.D.
Úloha 15 mi přišla nejlehčí: celkem 54 karet – mohu z nich ubírat naráz 3 karty 18 kol(pak mi dojdou původní karty). Hráči jsou 3, tedy 18:3 je 6kol, když se vystřídají všichni hráčí tak začátek 7. kola už budou muset začít hrát s kartami, které nastrkali dospodu. Správná je odpověď A.
Závěrem – celý test mně bavil, udělala jsem i prvních 10 odpovědí, jen nevím, zda to mám správně. Děsné byly ty převody měr v úloze 14. Je mi přes 50 a jsem docela ráda, že mi to ještě matematicky myslí. Jen bych ráda zpětnou vazbu, nevylučuji, že jsem někde postupovala chybně. Budu ráda, když mi dáte vědět. Bohužel nemohu za sebe 100% ručit za správnost. Bylo by dobře, nechat to ještě někde zkontrolovat u nějakého dobrého matikáře. Díky. Zdravím.

lenka.seda

Už mi chybí jen 13,14,15 a 8a9 prosím pomoc!

FM Alchemist

8.1 A
8.2 C

lenka.seda

děkuji